Ministerstwo Zdrowia: Są dwa nowe przypadki koronawirusa. W Warszawie i Raciborzu

Są dwa nowe przypadki koronawirusa w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. Liczba osób zakażonych w Polsce wzrosła tym samym do ośmiu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w niedzielę koronawirusa potwierdzono u mężczyzny z województwa śląskiego i kobiety z województwa mazowieckiego. Pacjenci są hospitalizowani w szpitalach w Raciborzu i Warszawie.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Koronawirus w Polsce. Dwa nowe przypadki - pacjenci w szpitalach w Raciborzu i Warszawie

"Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę" - podaje ministerstwo.

Jak informuje rmf24.pl, pacjentka hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie to Hiszpanka, która do Polski przyleciała samolotem. 

Z kolei Onet w rozmowie z rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia dowiedział się, że zakażony mężczyzna z Raciborza wracał autokarem z Włoch.

Koronawirus w Polsce

Resort zdrowia informuje, że dotychczas w Polsce przebadano 1154 próbki na obecność koronawirusa. 1146 dało wynik negatywny, a 8 - pozytywny.

Obecnie w Polsce potwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjent "zero" to 65-letniego mieszkaniec województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze. Kolejne dwie osoby zakażone, które podobnie jak on podróżowały autokarem na trasie Niemcy-Polska, przebywają w szpitalu w Ostródzie. We wrocławskim szpitalu jest hospitalizowany 26-letni mężczyzna z koronawirusem, który przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Dwie osoby z pozytywnym testem na koronawirusa przebywają w szpitalu w Szczecinie (to małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu, które niedawno wróciło z Włoch).

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Specustawa dotycząca walki z epidemią weszła w życie

Jak niebezpieczny jest koronawirus? W 80 proc. przypadków choroba ma łagodny przebieg

O krok od pandemii, a może jednak wszyscy trochę przesadzamy? Siedem rzeczy, które warto wiedzieć o nowym koronawirusie z Chin

*** W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Łukasz Szumowski. Masz do ministra zdrowia pytanie na temat koronawirusa, które może zostać mu zadane w naszym studiu? Prześlij je na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o: