Wojewoda dolnośląski zapowiada kary za naruszanie zakazu odwiedzin w szpitalach

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zapowiedział, że od poniedziałku stosowane będą kary wobec osób, które naruszają zakaz odwiedzin w szpitalach. Ma to na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, w szczególności koronawirusa.

Odwiedziny w szpitalach mają być ściśle kontrolowane. Jednocześnie wojewoda Obremski potwierdził, że szpitale są gotowe na przyjęcie kolejnych pacjentów, a służby sanitarne mają przygotowane miejsca do kwarantanny.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski powiedział, że także od poniedziałku służby sanitarne będą prowadziły kontrole temperatury u osób przekraczających przejścia graniczne w województwie.  - W poniedziałek od godzin południowych rozpocznie się wyrywkowa kontrola większości autobusów i busów wjeżdżających do Polski. Będzie kontrolowana temperatura ciała pasażerów,a w przypadku podejrzeń o zachorowanie będzie przygotowany transport sanitarny do szpitala - wyjaśniał wojewoda dolnośląski. Dodał, że decyzja o wszczęciu kontroli to wniosek wyciągnięty przez władze samorządowe z tego, w jaki sposób do Polski wjechał tzw. "pacjent zero"

W województwie dolnośląskim stwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem z Chin. W całej Polsce do tej pory zdiagnozowano sześć osób zakażonych koronawirusem.

*** Łukasz Szumowski będzie w poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl. Zachęcamy do przesyłania pytań do ministra zdrowia na temat koronawirusa na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o: