WO同 przenosi og這szenie wyniku 28. fina逝 ze Szczecina do Warszawy. Powodem koronawirus

Niedzielne og這szenie wyniku 28. fina逝 Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy nie odb璠zie si w Szczecinie, jak planowano, ale w Warszawie. Jak t逝maczy fundacja, powodem s zdiagnozowane w Szczecinie dwa przypadki zaka瞠nia koronawirusem oraz "og鏊ne zagro瞠nie epidemiologiczne".

W niedzielę o godz. 12 w siedzibie fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie zostanie ogłoszony wynik 28. finału, który odbył się 12 stycznia. Przypomnijmy: zadeklarowana w dniu finału kwota wyniosła ponad 115,3 mln zł, lider WOŚP Jerzy Owsiak zaprezentuje w niedzielę już dane ostateczne.

Pierwotnie ogłoszenie wyniku miało odbyć się w Szczecinie, fundacja niemal w ostatniej chwili zdecydowała się na przeniesienie konferencji.

"Dwa przypadki zarażeń koronawirusem, które zdiagnozowano w tym mieście, oraz ogólne zagrożenie epidemiologiczne skłoniły nas do zmiany formuły i miejsca wydarzenia" - czytamy w komunikacie WOŚP.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Koronawirus w Polsce

W Polsce zdiagnozowano dotychczas w sumie sześć przypadków koronawirusa. Jeden w Zielonej Górze, jeden we Wrocławiu oraz dwa w Szczecinie i dwa w województwie warmińsko-mazurskim. Na całym świecie stwierdzono ponad 102 tys. przypadki zachorowań, zmarło niemal 3,5 tys. osób.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Osób podróżującym po krajach dotkniętych epidemią GIS zaleca m.in.: unikanie miejsc publicznych, bezwzględne unikanie kontaktu z chorymi oraz kontaktu ze zwierzętami. Osoby powracające z krajów dotkniętych epidemią koronawirusa w przypadku zaobserwowania u siebie: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem powinny bezzwłocznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego.

GIS przypomina, że koronawirus jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. W związku z tym należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Koronawirus. Czytaj także:

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO >>>

Jak niebezpieczny jest koronawirus? W 80 proc. przypadków choroba ma łagodny przebieg >>>

Po czym poznać, że masz koronawirusa? Ministerstwo zdrowia publikuje przydatną grafikę >>>

*** W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Łukasz Szumowski. Masz  pytanie na temat koronawirusa, które chciałabyś/chciałbyś zadać ministrowi zdrowia? Prześlij je na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Wi璚ej o:
Komentarze (56)
WO同 przenosi og這szenie wyniku 28. fina逝 ze Szczecina do Warszawy. Powodem koronawirus
Zaloguj si
 • kataryniarski

  Oceniono 36 razy 18

  Owsiak zbiera miliony dla ratowania Polak闚, a PiS dwa miliardy ij odbiera i daje na nagrody dla lizus闚 z re磨mowych medi闚.

 • zrobmy_dzis_cos_dobrego

  Oceniono 19 razy 11

  Do ko鎍a 鈍iata i jeden dzie d逝瞠j! WO同 pokazuje nasz dobr stron, solidarno嗆, ofiarno嗆.

 • mederith

  Oceniono 20 razy 8

  Pisiopodobnym, kleszopodobnym, wolakom wykletym oraz polaczkowej dziczy gul skacze, poniewaz ludzie daja na Owsiaka tyle milionow, a ONI nic z tego nie maja.
  Trzeba: "ustawom zmusic tego Owsiaka, aby PU oddawal dla nas...eee tz. do naszej kasy, a my juz bedziem wiedzieli, jak i gdzie...bedziem dawali i komu..."

 • hatteras

  Oceniono 7 razy 3

  Pan Jerzy Owsiak oznacza :doboc,szlachetnosc,milosc blizniego,pomoc potrzebujacym,
  PiS i sekta radia maryja;klamstwo,oszustwo i nienawisc!!!

 • szkamar

  Oceniono 1 raz 1

  Mo瞠 pan JO przekaza豚y swoj prowizj ze zbi鏎ki na kultow ju onkologi albo walk z COV-19...

 • bart5554b

  0

  Lewica odwraca uwag opinii publicznej w Polsce od kolejnej fali migracji osadnik闚 islamskich:

  Turcja opublikowa豉 w sobot nagranie wideo, kt鏎e - jak twierdzi - pokazuje greckiego 穎軟ierza strzelaj帷ego ostr amunicj do migrant闚 pr鏏uj帷ych przedosta si przez granic z Turcji do Grecji. Ateny twierdz, 瞠 ich si造 nie u篡造 ostrej amunicji.

  Na nagraniu wida migrant闚 pr鏏uj帷ych przedosta si przez ogrodzenie i znajduj帷ego si po drugiej stronie 穎軟ierza, kt鏎y do nich strzela. Przedstawiciel tureckich w豉dz powiedzia, 瞠 materia nagrano w sobot w pobli簑 przej軼ia granicznego Pazarkule.

  Wiceminister spraw wewn皻rznych Turcji Ismail Catakli, kt鏎y zamie軼i nagranie na swoim Twitterze, napisa przy nim komentarz: „Widzimy europejsk cywilizacj na naszej granicy z Grecj”.

  wgospodarce.pl/informacje/76308-eskalacja-napiec-na-granicy-grecko-tureckiej

 • premier_scretyna

  Oceniono 8 razy 0

  W Szczecinie szaleje kopertawirus...

 • premier_scretyna

  Oceniono 10 razy -2

  "Bohaterowi" spodnie zmieni造 ze strachu kolor na br您owy..

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX