Zatrzymano pociąg z powodu koronawirusa. Minister: Mężczyzna został zlokalizowany, jest pod nadzorem służb

- Został zlokalizowany, przebywa pod nadzorem służb - powiedział Łukasz Szumowski. Chodzi o mężczyznę pochodzenia azjatyckiego, który w piątek wysiadł z pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie. Pociąg relacji Kołobrzeg-Kraków, którym podróżował, został wstrzymany na dwie godziny.

W piątek na Dworcu Centralnym zatrzymano pociąg relacji Kołobrzeg-Kraków. Rzeczniczka PKP Intercity powiedziała, że decyzję o zatrzymani składu podjęto po informacji od pasażera o złym stanie zdrowia innych podróżujących.

Jak informował na Facebooku pisarz Irek Grin, jedna z kobiet zadzwoniła na policję i służby sanitarne, ponieważ uznała, że mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy ma koronawirusa. Opuścił on pociąg właśnie na Dworcu Centralnym.

Czytaj więcej: Na Dworcu Centralnym zatrzymano pociąg do Krakowa. Pasażer zgłosił złe samopoczucie podróżnych

Minister zdrowia: Mężczyzna został zlokalizowany

W piątek podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia odniósł się również do sytuacji z Dworca Centralnego i powiedział, że mężczyzna został już zlokalizowany, a obecnie znajduje się pod nadzorem służb.

To pokazuje też współpracę pomiędzy różnymi resortami. Ja dzisiaj wypełniałem karty osobiście lecąc z panem ministrem Arłukowiczem samolotem. W kołowym transporcie znacznie trudniej jest wyegzekwować pewne rzeczy

- powiedział Szumowski. Jak dodał, mężczyzna wyszedł z pociągu, ale został namierzony przez policję. Pociąg przez ponad dwie godziny stał na peronie - potwierdziło w rozmowie z Wirtualną Polską biuro Rzecznika Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei.

Ministerstwo Zdrowia przekazało redakcji TVN24 dokładne dane dotyczące koronawirusa w Polsce (stan na 6 marca):

  • 128 osób hospitalizowanych;
  • 1299 osób w kwarantannie domowej;
  • 6184 osób objętych nadzorem sanepidu.

Czytaj także: Minister zdrowia: Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?
Więcej o: