Zespół prokuratorów miał zbadać przypadki pedofilii z filmu Sekielskiego. Zakończył już prace

Zespół prokuratorów, który badał przypadki pedofilii przedstawione w filmie "Tylko nie mów nikomu" zakończył swoje prace. Obecnie prokuratorzy regionalni "analizują zasadność podjęcia postępowań" przeciwko księżom.

Zespół prokuratorów ds. przestępstw o charakterze seksualnym zakończył prace - dowiedziała się Gazeta.pl w Prokuraturze Krajowej. Jak zapewnia, przygotowane wnioski zostały przekazane wszystkim prokuratorom regionalnym.

Obecnie na podstawie ustaleń poczynionych przez zespół prokuratorów prokuratorzy regionalni analizują zasadność podjęcia wskazanych postępowań dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej popełnionych przez osoby duchowne

- podaje Prokuratura Krajowa. PK nie odpowiedziała na nasze pytanie, kiedy zespół zakończył działalność. 

Jak w lutym informowała Gazeta.pl, zespół prokuratorów przeprowadzał szczegółową analizę spraw przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu". W powołanej na polecenie Zbigniewa Ziobry ekipie pracowało, jak podawała PK, trzech doświadczonych prokuratorów. 

"Jacek Kurski nie przykryje tego, co w filmie pokażemy"

Przypomnijmy, że "Zabawa w chowanego", czyli druga część filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele, ukaże się na YouTubie w sobotę 28 marca.

Myślę, że będzie to film na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w filmie pokażemy

- mówił o produkcji jej twórca.

Czytaj więcej: "Nawet Jacek Kurski tego nie przykryje". Tomasz Sekielski zapowiada film "Zabawa w chowanego"

Zobacz wideo Sekielski: Chciałem, żeby po naszym filmie zaczęła się dyskusja. I tak się stało, i to w samym Kościele
Więcej o: