Tragiczny wypadek w Toruniu. 71-letnia piesza zginęła pod kołami tira [WIDEO]

71-letnia piesza próbowała ominąć stojący samochód ciężarowy, gdy ten ruszył i najechał na nią. Kobieta zginęła na miejscu. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło w środę 4 marca na ul. Bartkiewiczówny w Toruniu. 71-letnia piesza próbowała ominąć stojący samochód ciężarowy. Kiedy szła przed maską pojazdu, ten ruszył i próbował włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu. Kierowca tira najechał na kobietę, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu. 

Wypadek w Toruniu. 71-latka próbowała uciec przed jadącą ciężarówką

W internecie pojawiło się nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała tragiczny wypadek. Widać na nim, że kiedy ciężarówka ruszyła, 71-latka próbowała uniknąć zderzenia z samochodem, przyspieszając kroku. 

 

Za kierownicą ciężarówki siedział 39-letni kierowca. Mężczyzna był trzeźwy. Ze względu na wypadek przejazd ulicą Bartkiewiczówny był niemożliwy przez kilka godzin. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Trwa śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze skupiają się na tym, aby dokładnie ustalić przebieg zdarzenia - informuje Komenda Miejska Policji w Toruniu. 

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia
Więcej o:
Komentarze (382)
Tragiczny wypadek w Toruniu. 71-letnia piesza zginęła pod kołami tira [WIDEO]
Zaloguj się
 • katani12

  Oceniono 100 razy 62

  Co tu wyjaśniać. Prawo o ruchu drogowym jest jasne jak Słońce. Kierowca włączający się do ruchu musi upewnić się, że może rozpocząć manewr bez stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Tu wsiadł, odpalił i ruszył bez rozglądania się. Tym bardziej powinien upewnić się o obecności pieszych, jak wiedział, że zastawił cały chodnik i uniemożliwił bezpieczne przejście pieszym. Pieszy w takiej sytuacji musi przejść tuż przed maską.

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 91 razy 51

  Co tu ustalać, burak za kierownicą zajął cały chodnik, zmuszając pieszych do zejścia na jezdnię, po czym nie zachowując ostrożności ruszył i rozjechał kobietę

 • miguell

  Oceniono 67 razy 37

  Nie mam usprawiedliwienia dla kierowcy. Dostajesz do prowadzenia wielkogabarytowe auto to masz jeździć bezpiecznie dla innych użytkowników dróg! Trudno ja także się wychylałem i rozglądałem dwa razy zanim ruszyłem. Dziś młody ma 800KM i myśli że może jeździć tak jak osobówką po uliczkach. Tak się nie da - to za duża inercja i inna widoczność.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 43 razy 35

  On nawet nie zauważył, że ją przewrócił. Przejechał po niej kołami trzech osi. Koszmar.

 • who_cares

  Oceniono 30 razy 26

  Dlaczego nadal nie są obowiązkowe lusterka NAD przednią szybą ciągników siodłowych które umożliwiają podgląd martwego pola przed maską ?

 • fafik.laciaty

  Oceniono 53 razy 23

  Nie widzisz, nie jedziesz. Podstawowa zasada ruchu drogowego. Kierowca winny bez dwóch zdań.

 • kaszpir2

  Oceniono 26 razy 20

  Tak wielki samochód nie powinien tak dostarczać towaru. Widać że całkowicie się tam nie mieści i zajmuje chodnik.

  Tam powinna się pojawiać policja i co chwilę wlepiać mandaty , aby "nauczyć" sklep aby dowożono tam towar odpowiedniej wielkości samochodami dopasowanymi do warunków jakie tam panują .

 • uthark

  Oceniono 20 razy 18

  Na filmie nic nie wskazuje na to, że kierowca chce ruszyć w chwili, gdy kobieta rozpoczęła manewr ominięcia samochodu, który był zaparkowany na chodniku w sposób urągający wszelkim zasadom. Światła włączyły się, gdy kobieta przeszła przez większość szerokości ciężarówki, co sugeruje, że wtedy właśnie kierowca włączył silnik i nagle ruszył. Jeśli tak w istocie było, to kierowca nie zadał sobie nawet odrobiny trudu, żeby sprawdzić, czy droga jest wolna.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 16 razy 16

  Obowiązkowo w TIRach czujniki z przodu, przecież oni tam nic nie widzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX