Tragiczny wypadek w Toruniu. 71-letnia piesza zginęła pod kołami tira [WIDEO]

71-letnia piesza próbowała ominąć stojący samochód ciężarowy, gdy ten ruszył i najechał na nią. Kobieta zginęła na miejscu. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło w środę 4 marca na ul. Bartkiewiczówny w Toruniu. 71-letnia piesza próbowała ominąć stojący samochód ciężarowy. Kiedy szła przed maską pojazdu, ten ruszył i próbował włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu. Kierowca tira najechał na kobietę, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu. 

Wypadek w Toruniu. 71-latka próbowała uciec przed jadącą ciężarówką

W internecie pojawiło się nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała tragiczny wypadek. Widać na nim, że kiedy ciężarówka ruszyła, 71-latka próbowała uniknąć zderzenia z samochodem, przyspieszając kroku. 

 

Za kierownicą ciężarówki siedział 39-letni kierowca. Mężczyzna był trzeźwy. Ze względu na wypadek przejazd ulicą Bartkiewiczówny był niemożliwy przez kilka godzin. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Trwa śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze skupiają się na tym, aby dokładnie ustalić przebieg zdarzenia - informuje Komenda Miejska Policji w Toruniu. 

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia
Więcej o: