Prognoza pogody na tydzień [9-15 marca]. Najpierw słońce, potem deszcz

Prognoza pogody na tydzień 9-15 marca. Synoptycy prognozują, że początek tygodnia będzie słonecznie, ale w czwartek pogoda się pogorszy i zacznie padać deszcz.

W ciągu kolejnych kilku dni odnotujemy też wysoką temperaturę. Nierzadko termometry będą wskazywać więcej niż 10 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie.

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Na termometrach nawet 16 stopni

Kolejny tydzień zacznie się słonecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w poniedziałek zachmurzenie będzie małe, ale na Pomorzu Zachodnim, w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura będzie dość zróżnicowana. W Zakopanem termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie, w centrum kraju 8 stopni, a w Szczecinie nawet 11 stopni.

Wtorek będzie jeszcze cieplejszy niż poniedziałek. Tego dnia w Zakopanem odnotujemy maksymalnie 5 stopni, w Szczecinie 9 stopni, w Suwałkach 10 stopni, a w Zielonej Górze i we Wrocławiu 12 stopni. Ten dzień również będzie słoneczny. Przelotne opady deszczu prognozuje się tylko dla okolic Szczecina, Białegostoku i Przemyśla. W górach może padać deszcz ze śniegiem.

W środę będzie padać na południu i wschodzie kraju, w pozostałych częściach Polski nadal będzie słonecznie. Przy zachodniej granicy odnotujemy kolejny wzrost temperatury. O ile na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu termometry wskażą 8-10 stopni, to na Dolnym Śląsku będzie aż 16 stopni Celsjusza. 

Pogoda na czwartek i piątek. Pogoda ulegnie pogorszeniu

W czwartek pogoda się popsuje. Padać będzie niemal w całym kraju, z wyjątkiem okolic Lublina, Łodzi i Wrocławia. Opady nie będą jednak intensywne. Na południu kraju możliwe przejaśnienia. Temperatura będzie wahać się od 8 stopni na Wybrzeżu do 14 stopni w Krakowie.

Piątek będzie podobny do czwartku. W wielu regionach będzie padać przelotny deszcz. Opadów nie prognozuje się dla Warszawy, Łodzi, Kielc i Katowic. Termometry wskażą od 5 stopni na Warmii i Mazurach do 11 stopni na Dolnym Śląsku.

Pogoda na sobotę i niedzielę. W weekend będzie sporo deszczu

Weekend również zapowiada się deszczowo. W sobotę będzie padać w całym kraju z wyjątkiem Podlasia i Lubelszczyzny, w niedzielę opady oszczędzą także Podkarpacie. W pierwszy dzień weekendu będzie jednak zdecydowanie więcej przejaśnień (głównie na wschodzie i południu Polski). W sobotę temperatura będzie wahać się od 4 stopni w Olsztynie do 10 stopni w Rzeszowie, z kolei w niedzielę od 8 stopni na Wybrzeżu do 10 stopni na Dolnym Śląsku.

Więcej o: