Prezydent Sieradza skazany. Potrącił 79-latkę i uciekł z miejsca wypadku

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała został uznany za winnego potrącenia starszej kobiety. Samorządowiec nie udzielił poszkodowanej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

W czwartek 5 marca przed Sądem Rejonowym w Sieradzu zapadł wyrok w sprawie prezydenta miasta Pawła Osiewały. Został skazany na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres dwóch lat. Sąd wydał mu także trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nałożył na niego obowiązek zapłaty 10 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej. Prezydent Sieradza musi także pokryć koszty sądowe. Oskarżony nie był obecny na sali rozpraw, kiedy zapadł wyrok w jego sprawie - relacjonuje "Dziennik Łódzki". Wyrok w sprawie Pawła Osiewały nie jest prawomocny.

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Prezydent Sieradza nie przyznał się do winy

Przypomnijmy, że prezydent Sieradza potrącił starszą kobietę przed jedną z miejscowych galerii handlowych 24 marca 2019 roku. Zdarzenie to zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, że polityk uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając kobiecie pomocy. Poszkodowana 79-latka była jednak w stanie wstać i odejść z miejsca wypadku.

 

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że początkowo policja zakwalifikowała zachowanie prezydenta Sieradza jako wykroczenie i ukarała go mandatem w wysokości 300 zł. Pod koniec czerwca ubiegłego roku sprawę ujawniło jednak Radio Łódź i dopiero wówczas sprawą zajęła się prokuratura. W tym samym miesiącu Paweł Osiewała złożył oświadczenie, że nie poda się do dymisji, we wrześniu 2019 roku odebrano mu prawo jazdy. Podczas składania wyjaśnień prezydent Sieradza nie przyznał się do winy. 

Więcej o:
Komentarze (78)
Prezydent Sieradza skazany. Potrącił 79-latkę i odjechał z miejsca wypadku
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 32 razy 28

  Co za kanalia.
  A początkowe 300 złotych kary, dopóki sprawa nie została upubliczniona to kpina z państwa prawa. Ci, którzy wtedy tak zdecydowali powinni też ponieść konsekwencje.

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 22

  Pisowiec myślał że stoi ponad prawem.
  Tak samo myśli cała wierchuszka pisobolszewii.

 • six_a

  Oceniono 21 razy 17

  prawy i sprawiedliwy.

 • vitruvius

  Oceniono 24 razy 16

  Zakłamana i bezczelna PiS elita, czyli lepszy sort. Żadnego nagłego wtargnięcia nie było. Każdy może się zagapić. Nie powinien, ale to byłoby głupkowate zagapienie, gdyby nie:
  1. brak udzielenia pomocy, nawet sprawdzenia co się stało (patrz casus Cimoszewicza, któremu rowerzystka wjechała pod koła. Zatrzymał się, kobietę zawiózł do szpitala),
  2. ucieczka z miejsca wypadku zostawiając blisko 80-letnią kobietę na asfalcie,
  3. "załatwienie" sprawy z miejscową policją (po powrocie do praworządności koniecznie sprawdzić tego policjanta, pewnie rozliczyć),
  4. kłamstwa i pójście w zaparte,
  5. przynależność do grupy przestępczej, czyli PiS (kłamstwo i obłuda w samej nazwie).

 • pieknyinaczej

  Oceniono 16 razy 10

  to ja mam pytanie jaką karę ponieśli usłużni władzy policjanci za tak nieprawidłowe zakwalifikowanie sprawy !!!!???

 • gniew7

  Oceniono 14 razy 10

  Za starszą kobietą nikt "ważny" nie stoi...Polityk ( nieistotne z jakiej partii ) święta krowa...Policjanci i sędzia bardzo wyrozumiali...Ludzie, jest Was więcej, buntujcie się!

 • 1moja

  Oceniono 10 razy 8

  A dlaczego ten kryminalista jest jeszcze prezydentem?

  WyPAD w PiSdu 2020.

 • zgred151

  Oceniono 12 razy 8

  Przeciez rozjechanie gorszego sortu to nie przestepstwo . Przeciez taka wazna osobistosc nie bedzie zawracal sobie glowy kobieta ( po co sie pląta po drodze jak pany jada )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX