Lwówek Śląski. Policja zatrzymała na stacji paliw dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa

Na jednej ze stacji paliw w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie) policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z zagrożeniem koronawirusem. Jak informują lokalne portale, 21-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna wrócili niedawno z regionu Niemiec, gdzie potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Po zatrzymaniu przez służby, kobietę i mężczyznę przewieziono specjalistyczną karetką do szpitala w Bolesławcu.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", w czwartek koło godz. 16 na jednej ze stacji paliw w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie) dwa policyjne radiowozy zablokowały samochód na zachodniopomorskich tablicach rejestracyjnych, którym podróżowała 21-kobieta i 28-letni mężczyzna.

Zatrzymani przyjechali do Polski z Niemiec, z obszaru gdzie potwierdzono przypadki koronawirusa. Jak podaje portal "Lwówek na sygnale" 21-latka miała "ostre objawy gorączki, kaszlu i duszności". Kobieta i mężczyzna zostali odizolowani, a policjanci - przeprowadzający interwencję w ochronnych kombinezonach - czekali na przyjazd specjalistycznej karetki. Ta pojawiła się na terenie stacji paliw około godz. 19:40.

Lwówek Śląski. Dwie osoby zatrzymane na stacji paliw w związku z zagrożeniem koronawirusem

21-latka i 28-latek zostali przewiezieni na odział zakaźny do szpitala w Bolesławcu. "W sumie na oddziale zakaźnym szpitala w Bolesławcu przebywają trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Próbki badań dwóch z nich wysłano już do laboratorium, trzecią jest właśnie kobieta przywieziona w czwartek wieczorem. Mężczyzna, z którym jechała, nie ma na razie żadnych objawów. Nie został zatrzymany w lecznicy" - ustalili dziennikarze "Gazety Wrocławskiej".

- Stacja paliw została poddana dezynfekcji i działa już normalnie. Osoby, które obsługiwały dziś stację paliw będą pod nadzorem epidemiologicznym - tłumaczył w rozmowie z portalem lwowecki.info Mikołaj Żyłka, dyrektor PSSE w Lwówku Śląskim.

Portal istotne.pl zamieścił nagranie ukazujące moment przywiezienia karetką kobiety i mężczyzny do bolesławieckiego szpitala. 

 
Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?
Więcej o:
Komentarze (162)
Lwówek Śląski. Policja zatrzymała na stacji paliw dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa
Zaloguj się
 • luketjorself

  Oceniono 47 razy 31

  Ale dlaczego zatrzymała ich policja? Skąd policjanci wiedzieli, że kobieta ma objawy choroby? Dlaczego kobieta nie mogła sama pojechać na oddział zakazny?

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 28

  Jasny gwint. Zaczyna być jak na filmach. Zatrzymani i dostali zarzuty o celowe rozpowszechnianie nielegalnego towaru? Trochę refleksji. Może się okazać, że kichnięcie w miejscu publicznym będzie skutkowało aresztem.

 • kiesier

  Oceniono 24 razy 24

  Zatrzymani o g 16, karetka dotarła o 19.40 - jak pojawi się 10 chorych na karetkę trzeba będzie czekać z 3 dni.

 • niezalany

  Oceniono 34 razy 22

  nareszcie, w państwie pis musiało do tego dojść - aresztowali koronawirusa|!

 • maratss

  Oceniono 30 razy 20

  Coś jest na rzeczy ! Nigdy wcześniej nie stosowano tak drastycznych środków zapobiegawczych.Ani w przypadku świńskiej, ani ptasiej grypy czy SARS !
  Tak manipuluje się opinią publiczną. Niezmienne przez wieki.

 • 600ps

  Oceniono 23 razy 19

  Polska policja jest taka sama jak KGB bedzie wylapywala ludzi w miastach którzy maja katar. Wspaniale 100% kontrola.

 • syriusz.wila

  Oceniono 19 razy 17

  około 16 zatrzymali około 20 przyjechała specjalistyczna karetka..... to jakiś żart???

 • only.devil

  Oceniono 24 razy 16

  Nowa ustawa już działa! Zbrojne ramię władzy już szykuje doły z wapnem na każdych rogatkach miasta. Osoby podejrzane o chorobę będą popełniały samobójstwo poprzez 3 strzały w tył głowy. Nadal się zastanawiacie komu był potrzebny "wirus" ? .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX