Pogoda na weekend 7-8 marca. Będzie pochmurno i deszczowo

Prognoza pogody na weekend 7-8 marca. W sobotę w całej Polsce przewidywana jest całkiem wysoka temperatura. Termometry pokażą maksymalnie od 6 do 8 stopni, a w niedzielę od 5 do 10 stopni. W nocy lokalnie możliwe są nadal przymrozki.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W weekend synoptycy przewidują spore zachmurzenie. W sobotę będzie padać w całym kraju, a w niedzielę głównie we wschodnich województwach. 

Pogoda na sobotę 7 marca. Dziś deszcz w całej Polsce

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim i świętokrzyskim. Tam będzie około 6 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie i Krakowie. W pozostałych regionach będzie z kolei 8 stopni.

Pierwszego dnia weekendu w całej Polsce prognozowane są duże rozpogodzenia. Przelotny deszczy pojawi się dziś we wszystkich regionach. Najwięcej opadów przewidywanych jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Na zachodzie także silniejsze porywy wiatru, w pozostałej części kraju wiatr słaby.

Pogoda na niedzielę 8 marca. Termometry pokażą maksymalnie od 5 do 10 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego, gdzie będzie 5 stopni oraz małopolskiego, gdzie zapowiadanych jest 6 stopni. W Warszawie, Olsztynie, Gdańsku i Katowicach termometry pokażą maksymalnie 7 stopni. Najwyższa temperatura, 10 stopni, pojawi się w niedzielę w Zielonej Górze i Wrocławiu. W województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim i opolskim około 9 stopni. W pozostałych regionach 8 stopni.

W niedzielę czeka nas ponownie dzień z zachmurzonym niebem. Więcej rozpogodzeń pojawi się na zachodzie dopiero w drugiej części dnia. Deszcz zapowiadany jest w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Wiatr słaby oraz umiarkowany zwłaszcza na południu kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: