Pogoda na dziś - poniedziałek 9 marca. Większe rozpogodzenia na wschodzie

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 marca. Najwięcej chmur pojawi się w zachodniej i północnej Polsce. Właśnie w tych regionach pojawią się dziś przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo Wstrzymaj smog - finał głośnej kampanii UN Global Compact Network Poland

W poniedziałek synoptycy przewidują większe rozpogodzenia na wschodzie i południu Polski. W tych miejscach nie będzie dziś padać.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 7 do 11 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest w Gdańsku, gdzie będzie 7 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i lubelskim. Na Śląsku, Podkarpaciu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach przewidywanych jest maksymalnie 9 stopni. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców Wrocławia i Szczecina - tam 11 stopni. Równie ciepło, 10 stopni, będzie w województwach wielkopolskim, lubuskim, opolskim, małopolskim i mazowieckim.

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 marca.Pogoda na dziś - poniedziałek 9 marca. gazeta.pl

Opady. W następnych dniach będzie bardzo wietrznie

Nad ranem największe zachmurzenia prognozowane są w zachodnich i północnych regionach. Na wschodzie początkowo bardzo duże przejaśnienia, jednak w ciągu dnia także tutaj niebo zasłonią chmury. Przelotny deszcz pojawi się w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i łódzkim. W pozostałych miejscach brak jakichkolwiek opadów. Wiatr słaby i umiarkowany w południowo-zachodniej Polsce. Od wtorku nad Polskę nadciągnie front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą bardzo silne porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: