Szef podlaskiej policji Daniel Kołnierowicz podał się do dymisji. To zaufany człowiek Zielińskiego

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz podał się do dymisji - informuje RMF FM. Kołnierowicz jest postrzegany jako zaufany człowiek Jarosława Zielińskiego, który w latach 2015-2019 był wiceszefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku w styczniu 2016 r. przez ówczesnego szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka. Podczas uroczystości objęcia stanowiska decyzję o powołaniu wręczał Kołnierowiczowi ówczesny wiceminister - Jarosław Zieliński. Szef podlaskiej policji był powszechnie postrzegany właśnie jako zaufany człowiek Zielińskiego. Wiceszef MSWiA pełnił tę funkcję w latach 2015-2019.

Zobacz wideo Wysoka inflacja i ceny mieszkań to problemy rządu?

Daniel Kołnierowicz podał się do dymisji

Dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku zyskał rozgłos w mediach w związku z wypowiedzią z 2018 r. dotyczącą ówczesnej posłanki Platformy Obywatelskiej, Bożeny Kamińskiej. Parlamentarzystka w poprzedniej kadencji Sejmu badała kwestię sytuacji w podlaskiej policji, upubliczniła listy i skargi otrzymywane od funkcjonariuszy.

Sprawa stała się na tyle głośna, że Komenda Główna Policji przeprowadziła kontrolę w podlaskiej policji. Ta nie wykazała poważniejszych nieprawidłowości poza "zbytnią gorliwością" niektórych przełożonych w suwalskiej policji. Natomiast działania posłanki nie spodobały się komendantowi wojewódzkiemu policji, właśnie nadinspektorowi Danielowi Kołnierowiczowi. W listopadzie 2018 r. w suwalskim Radiu 5 zaproponował "ogłoszenie konkursu".

Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo - ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej

- powiedział. Później funkcjonariusz został za te słowa ukarany naganą.

Więcej o: