Koronawirus. W Polsce hospitalizowane są 92 osoby. We Francji wciąż rośnie liczba zakażonych

W związku z zagrożeniem koronawirusem hospitalizacji poddano 92 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia. Jak na razie w Polsce potwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Rośnie natomiast liczba zakażonych we Francji, gdzie w ciągu ostatniej doby zanotowano największy wzrost liczby zachorowań od początku kryzysu.

O godzinie 16:41 Ministerstwo Zdrowia udostępniło najnowszy raport dotyczący koronawirusa w Polsce. W związku z potencjalnym zakażeniem SARS-CoV-2 w kraju hospitalizowane są 92 osoby. 490 przebywa pod kwarantanną domową, a 5647 jest objętych nadzorem sanepidu.

W środę potwierdzono pierwszy - i dotąd jedyny - przypadek koronawirusa na terenie Polski. To mieszkaniec województwa lubuskiego, który niedawno powrócił z Niemiec. Kierownik szpitala w Zielonej Górze przekazał, że stan pacjenta zakażonego koronawirusem jest dobry. - Czeka na to, kiedy wreszcie będzie mógł wyjść do domu - powiedział o 66-latku doktor Jacek Smykał.

Koronawirus. Coraz więcej zakażeń we Francji. We Włoszech zmarło już 107 osób

Ze zdecydowanie bardziej gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa mamy do czynienia w krajach Europy Zachodniej. We Francji stwierdzono dwa nowe przypadki zgonów spowodowanych chorobą wywoływaną przez koronawirusa. W sumie COVID-19 zabiła w tym kraju już sześć osób.

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało też, że od środy liczba zachorowań zwiększyła się o 92 nowe przypadki. To największy wzrost liczby zakażonych SARS-CoV-2 w ciągu jednej doby od początku kryzysu.Tym samym od końca stycznia we Francji jest 377 zakażonych osób.

Zobacz wideo Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce: pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze, przyjechał z Niemiec

Wśród nowych przypadków jest małżeństwo z południowego zachodu Francji, które brało udział w spotkaniu organizowanym przez chrześcijan - ewangelików w Miluzie.To właśnie tam znajduje się czwarte w kraju ognisko zachorowań. Po raz pierwszy koronawirus pojawił się również na Korsyce, która obok regionu środkowej Doliny Loary była jednym z dwóch regionów Francji dotychczas niedotkniętych epidemią. Głównym ogniskiem występowania koronawirusa pozostaje departament Oise na północ od Paryża. Władze liczą się z tym, że Francja będzie musiała ogłosić stan epidemii, co sugerują Główny Inspektor Zdrowia Jerome Salomon oraz rzecznika rządu Sibeth NDiaye.

W najbliższych godzinach także włoski rząd ma podać do publicznej wiadomości najnowszy bilans ofiar epidemii. Jak dotąd we Włoszech potwierdzono 107 przypadków śmiertelnych. W środę liczba zgonów w Lombardii, która jest głównym ogniskiem koronawirusa w Italii, wzrosła z 73 do 98. Wszystkie szkoły i uczelnie w kraju zostały zamknięte na 10 dni, a mecze piłkarskie będą przez najbliższy miesiąc rozgrywane bez udziału publiczności.

Więcej o: