Koronawirus. Całodobowa infolinia NFZ odebrała ponad 8,5 tys. telefonów - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że konsultanci infolinii NFZ odebrali już ponad 8,5 tysięcy telefonów. Na grafice przedstawiono też najczęstsze pytania, jakie zadają dzwoniący.
Zobacz wideo Praca zdalna z powodu koronawirusa? Sejm przegłosował nowe przepisy

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił bezpłatną i całodobową Telefoniczną Informację Pacjenta, gdzie dzwoniący mogą uzyskać wszystkie informacje o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Dzwoniąc pod numer 800 190 590 konsultanci odpowiedzą m.in. czym jest koronawirus i jak się przed nim zabezpieczyć.

Ponad 8,6 tysięcy telefonów w sprawie koronawirusa na infolinię NFZ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że konsultanci odebrali już ponad 8,6 tysięcy połączeń w sprawie koronawirusa. Resort przedstawił także najczęstsze pytania dzwoniących wraz z odpowiedziami.

Co mam zrobić, aby się nie zarazić? - Konsultanci zalecają by dbać o higienę, myć ręce zgodnie z wytycznymi GIS, unikać osób, które kaszlą, kichają czy mają gorączkę oraz zachować dystans co najmniej 1 metra od osoby potencjalnie chorej.

Wróciłem z kraju, w którym jest koronawirus, co mam zrobić? Czuję się dobrze i nie mam objawów - Jeżeli podejrzewasz zakażenie, ale nie masz objawów, to pozostań w domu i unikaj kontaktu z innymi osobami. Wtedy ograniczy się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Wróciłem z kraju, w którym występuje koronawirus i źle się czuję. Co mam zrobić? - Jeżeli masz gorączkę powyżej 38 stopni, kaszel, duszności, ból mięśni, bezzwłocznie skontaktuj się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. W przypadku nasilonych objawów - zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego.

Więcej o:
Komentarze (9)
Koronawirus. Całodobowa infolinia NFZ odebrała ponad 8,5 tys. telefonów - najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 9 razy 9

  Niezbyt skomplikowane te pytania. Chyba suweren panikuje.
  Ale może będą częściej się myć?

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 4

  A korwin by sobie z tym poradził...

 • John Dow

  Oceniono 3 razy 3

  "Czuję się dobrze i nie mam objawów, co mam zrobić?". Pierd.lnąć się w łeb.
  Sorry, ale nic innego mi się nie nasuwa.

 • palo_ma1

  Oceniono 2 razy 2

  Typuję top 2:
  - czy mogę iść do kościoła?
  - czy mogę kopulować?

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 4 razy 2

  Co zrobić ? Mnie uczono aby się ubrać w białe prześcieradło i czołgać się w kierunku Cmentarz ,hihihi to tyczyło się bomby atomowej .

 • loneman

  Oceniono 4 razy 2

  Jaki suweren takie pytania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX