Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek: Na pewno wstrzymamy wycieczki do Sejmu

Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek wizytowała w środę w Stanach Zjednoczonych. Zapytana przez dziennikarzy o pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdziła, że zostaną wstrzymane wycieczki do Sejmu i konferencje.

Elżbieta Witek złożyła w środę po południu wiązankę kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City w Stanach Zjednoczonych. Podczas rozmowy z dziennikarzami mówiła o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. Stwierdziła, ze nie ma powodu, aby nie organizować posiedzeń Sejmu. Jednocześnie poinformowała, że wstrzymane zostaną wycieczki do gmachu na Wiejskiej, konferencje oraz wyjazdy bilateralne i zespołów parlamentarnych.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Elżbieta Witek: "Koronawirus nie ma narodowości, nie ma barw partyjnych"

Marszałkini Sejmu powiedziała, że w środę odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, który wydał Sejmowi odpowiednie zalecenia. Poinformowała również, że Prezydium Sejmu uznało, że wyjazd 40-osobowej grupy reprezentantów polskich władz do Turcji jest zbyt niebezpieczny.

- Koronawirus nie ma narodowości, nie ma barw partyjnych, bez wizy, bez paszportu przemieszcza się między granicami - powiedziała Elżbieta Witek, której słowa cytuje TVN 24.

Marszałkini Sejmu powiedziała również, że ważne jest to, jakie środki zapobiegawcze przeciwko koronawirusowi podejmują inne kraje. Stwierdziła, że z tego co wie, tylko Polska podjęła specustawę związaną z epidemią. Powiedziała też, że Litwa zdecydowała się na wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Więcej o:
Komentarze (97)
Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek: Na pewno wstrzymamy wycieczki do Sejm
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 23 razy 21

  No nie wiem czy koronawirus nie ma narodowości, nie ma barw partyjnych.
  Sądząc po jego zjadliwości wydaje mi się że jest pisiorem.

 • goha66

  Oceniono 19 razy 17

  Tak na "dzień dobry" to przestańcie panie posłanki i panowie posłowie tłuc się po świecie za pieniądze podatników na tzw. delegacje - potrójną da to korzyść - oszczędność w budżecie, większą higienę w Polsce i mniejszy wstyd za granicą

 • antropoid

  Oceniono 19 razy 17

  Od ponad 4 lat w tym gmachu szaleje dużo gorszy wirus.

 • yuo7leo9

  Oceniono 17 razy 15

  Tylko Polska przyjęła specustawę, bo tylko w Polsce istnieją PiSowcy, którzy wierzą, że wirus będzie przestrzegał ustawy :))
  A tak naprawdę - pod pozorem walki z wirusem, ograniczono samorządność, wprowadzono pełzający stan wojenny, a na dodatek zamkną parlament

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 13

  Oj boicie się "wybrańcy" narodu sławetnego "pocałunku Almanzora"....
  Ale podobno Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy, więc macie się czego bać...

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 13

  Ja sadze, ze przede wszystkim wstrzymacie 'wycieczki OPOZYCJI DO PRACY' byscie w spokoju mogli PO NOCACH przeglosowac wszystko TO, CO JESZCZE JK BRAKUJE ZALOZENIA KORONY DYKTATORA NA GLOWE....

 • magda_breslau

  Oceniono 16 razy 12

  Rzad Kaczynskiego mial szesc tygodni, zeby przygotowac kraj na epidemie, ale dal kupra i nie zrobil nic. I nie uprawiam teraz polityki, tylko opisuje fakty.

  Korea do dzis przeprowadzila 100 000 testow. Italia - 20 000. Polska - 560.

  Jest to o tyle wazne, ze tylko agresywnie testujac ludzi mozna zwolnic tempo epidemii (nie zapobiec jej, bo na to jest za pozno). A zwolnienie tempa zakazen moze ograniczyc calkowity paraliz szpitali. Calkowity paraliz szpitali sprawi, ze wirus zabije wiele osob, ktore mozna by bylo, i ktore powinno sie uratowac.

  Juz nie wspomne o innych zabiegach, ktorych codziennie w polskich szpitalach wykonuje sie setki: cesarskie ciecia, operacje na sercu i inne.

  Poza tym: nie wykonano ani jednego szkolenia dla personelu medycznego. Nie przygotowano ani jednej dodatkowej butli z tlenem ani respiratora. Nie ma PPE dla lekarzy i pielegniarek. Jeszcze trzy dni temu nie bylo zadnych funduszy kryzysowych. Teraz zabrano 40 milionow strazy pozarnej. Nie przygotowano miejsc izolacji ani procedur...

  Mozna tak pisac do rana, ale te trzy zdania powinny oddac obraz calosci.

 • jxl82

  Oceniono 11 razy 11

  Biuro prasowe PIS informuje "Uprzejmie informuje, że nie będzie przeniesienia generalnej próbnej miesięcznicy 10 marca! Obecność członków PIS obowiązkowa, nie ma zwolnień lekarskich! Wszyscy zbieramy się pod domem pana prezesa przy ulicy Mickiewicza 49 w Warszawie. Do zobaczenia!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX