Wojewoda: Nie ma żadnego nowego przypadku koronawirusa w Lubuskiem. Wyniki testów ujemne

- Nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku koronawirusa w województwie lubuskim. Pacjenci ze szpitala w Zielonej Górze z podejrzeniem zakażenia nie są chorzy- poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak. W środę w tym samym szpitalu potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek choroby.

W czwartek po godzinie 11 wojewoda lubuski Władysław Dajczak na konferencji prasowej przekazał aktualne informacje na temat stanu zdrowia pacjentów, którzy przebywają w szpitalu zakaźnym w Zielonej Górze. To właśnie tam przebywa 65-letni mężczyzna, u którego stwierdzono pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce. 

Zobacz wideo Koronawirus dotarł do Polski. Czy należy odwoływać wiece wyborcze?

Wojewoda lubuski: Na razie nie ma więcej przypadków koronawirusa w woj. lubuskim

- Pacjenci ze szpitala w Zielonej Górze, z podejrzeniem koronawirusa, nie są chorzy - powiedział wojewoda, dodając, że ich badania dały negatywny wynik na obecność patogenu. - Wynik laboratoryjny jest ujemny, to jest bardzo dobra informacja - mówił. Chodzi o czteroosobową rodzinę z Międzyrzecza (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) oraz trzy inne przypadki.

Jak poinformowano, nadzorem epidemiologicznym objęte są osoby, które podróżowały autokarem z mężczyzną, u którego potwierdzono koronawirusa. Operację przeprowadzono w 29 powiatach w sześciu województwach. Informacje na temat szczegółowego stanu zdrowia pacjenta z koronawirusem zostaną przekazane przez zielonogórski szpital o godzinie 12:30.

Więcej o:
Komentarze (5)
Wojewoda: Nie ma żadnego nowego przypadku koronawirusa w Lubuskiem. Wyniki testów ujemne
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 5 razy 3

  a w Chorzowie jest nowy przypadek ?
  czy tylko plotki ?

 • sadzimylasy

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz jak jest 1 przypadek to latwo wszystkich co mieli kontakt zlokaliziwac i poddac kwarantannie. Co jak bedzie 1000 przypadkow? To sie staje troche mision immposible

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Dobrze, ze juz wszyscy pretestowani.

 • soldadura104

  Oceniono 9 razy -9

  Przywieżli do Polki koronowirusa na zleecenie naukowców. Gdybychiińczycy mmieszli sie z żydówkami to nie mieli by choróbgenetycznych ii nie mieliby koronowirusa a Izrael miałby chińskich Żydów milionerów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX