Wojewoda: Nie ma żadnego nowego przypadku koronawirusa w Lubuskiem. Wyniki testów ujemne

- Nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku koronawirusa w województwie lubuskim. Pacjenci ze szpitala w Zielonej Górze z podejrzeniem zakażenia nie są chorzy- poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak. W środę w tym samym szpitalu potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek choroby.

W czwartek po godzinie 11 wojewoda lubuski Władysław Dajczak na konferencji prasowej przekazał aktualne informacje na temat stanu zdrowia pacjentów, którzy przebywają w szpitalu zakaźnym w Zielonej Górze. To właśnie tam przebywa 65-letni mężczyzna, u którego stwierdzono pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce. 

Zobacz wideo Koronawirus dotarł do Polski. Czy należy odwoływać wiece wyborcze?

Wojewoda lubuski: Na razie nie ma więcej przypadków koronawirusa w woj. lubuskim

- Pacjenci ze szpitala w Zielonej Górze, z podejrzeniem koronawirusa, nie są chorzy - powiedział wojewoda, dodając, że ich badania dały negatywny wynik na obecność patogenu. - Wynik laboratoryjny jest ujemny, to jest bardzo dobra informacja - mówił. Chodzi o czteroosobową rodzinę z Międzyrzecza (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) oraz trzy inne przypadki.

Jak poinformowano, nadzorem epidemiologicznym objęte są osoby, które podróżowały autokarem z mężczyzną, u którego potwierdzono koronawirusa. Operację przeprowadzono w 29 powiatach w sześciu województwach. Informacje na temat szczegółowego stanu zdrowia pacjenta z koronawirusem zostaną przekazane przez zielonogórski szpital o godzinie 12:30.