Wiceminister zdrowia: Ankiety lokalizacyjne dla wszystkich wjeżdżających autokarami do Polski

Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski autokarami będą musiały wypełniać ankiety lokalizacyjne - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ma to pozwolić na skuteczniejszą walkę z koronawirusem.

Wiceminister zdrowia, senator Pis, Waldemar Kraska w Polskim Radio 24 obwieścił, że we wszystkich autobusach, które wjeżdżają do Polski, pasażerowie będą musieli wypełniać ankiety lokalizacyjne, w których podają dane kontaktowe do siebie. W ten sposób łatwiej ich później odnaleźć, skontaktować się - a co za tym idzie, w razie podejrzenia wystąpienia koronawirusa, szybciej reagować.

Jak doprecyzował Kraska, osoby, które podróżowały z polskim "pacjentem zero" (zakażonym koronawirusem) autobusem, zostały już zlokalizowane i objęte kwarantanną. W tym przypadku służbom działanie ułatwiło to, że bilety na ten przejazd były imienne.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Ministerstwo Zdrowia: Przebadano 676 próbek, tylko jedna dała wynik pozytywny na koronawirusa

Wiceminister zdrowia mówił również, że zakłada więcej przypadków wystąpienia koronawirusa w Polsce, ponieważ sporo osób wróciło z północnej Nadrenii, gdzie jest jedno z ognisk koronawirusa. Wypowiedział się również na temat kwestii bezpieczeństwa:

W sprawach wielkich imprez, które miały się w Polsce odbyć, wojewodowie kontaktują się z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wielu krajach tego typu imprezy są odwoływane. My także, nie bacząc na koszty, a kierując się bezpieczeństwem obywateli, takie decyzje będziemy podejmować

Czytaj więcej: Lekarze apelują do pacjentów ws. koronawirusa: Unikajcie przychodni, wchodzicie w oko cyklonu

Już po wywiadzie Kraski, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aktualnej sytuacji wokół koronawirusa. Resort podał, że jak dotąd przebadano 676 próbek pod kątem koronawirusa, z czego 675 dało wynik negatywny. Natomiast jedna próbka była pozytywna - chodzi oczywiście o mężczyznę z Zielonej Góry, pierwszego w Polsce, u którego wystąpiło zakażenia koronawirusem.

Więcej o:
Komentarze (8)
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia: Wszyscy pasażerowie wjeżdżający autokarami do Polski będą musieli wypełniać ankiety lokalizacyjne
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 8 razy 8

  PiSiory to nawet obroże lokalizacyjne powinny mieć - żeby ewakuować ludność z miejsc, które odwiedzają.

 • munaciello

  Oceniono 4 razy 4

  A co z tymi, co wjeżdżają do Polski samolotami, pociągami, tirami, ciężarówkami, statkami i własnymi samochodami osobowymi?

 • zlotto

  Oceniono 2 razy 2

  Przypomina mi to troszkę sytuację z filmu o narodzinach 30 milionowego obywatela PRLu. Film nawet taki był. Tutaj mamy podobną sytuację. Z całej kraju pojawiają się doniesienia o zachorowaniach - i kiedy nie daje się już tego dłużej ukrywać - nagle przypadkiem zdiagnozowany błyskawicznie zostaje członek Pisu, przebadani w ciągu paru godzin wszyscy jego towarzysze podróży. Pacjent czuje się dobrze i niedługo opuści szpital. Sluzby dzięki sprawnej organizacji zadziałały wzorcowo. Stan zdrowia mieszkancow Polskiej Republiki ludowej dzięki wspaniałym rządom poprawia się zdnia na dzień i nawet imperialny koronawirus podrzucony nam przez imperialistyczne Niemcy nam nie zagrozi.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 4 razy 2

  Czy Niemcy też tak panikują? Tam jest już ponad 200 przypadków koronawirusa, a wszystko odbywa się w miarę normalnie. Mecze Bundesligi z udziałem publiczności są rozgrywane, odwoływane są tylko zawody czy imprezy zamknięte pod dachem.
  U nas przy 200 przypadkach to wszystko by zamknęli i odwołali.

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 1

  Te ankiety należy wprowadzić na stałe, do tego więcej kamer na autostradowych bramkach.
  Jak znam życie ubikacja w autobusie, była przeznaczona tylko dla małych dzieci, ewentualnie karłów. Autobus się zatrzymywał, być może na stacjach benzynowych, które stały się HUB-em dla koronawirusa.

 • koronovirus

  0

  dopiero teraz ankieta? a ponoć byli tak przygotowani...

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 2 razy 0

  Wartość takiej ankiety jest doprawdy wątpliwa aczkolwiek w pewnych kręgach zasadą jest, że lepiej jest robić cokolwiek niż nie robić nic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX