Gdynia: ogromny pożar w porcie. Na miejscu z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów strażaków

W czwartek w porcie w Gdyni doszło do pożaru elewatora zbożowego. Na miejscu działa kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Dodatkowo służbom pomaga statek ratowniczy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Ogień pojawił się tuż przed godziną 9 rano i objął dach jednego z magazynów. "Ogromny pożar w gdyńskim porcie. Płonie magazyn zbożowy na nabrzeżu portowym przy ul. Indyjskiej na terenie Bałtyckiego Terminalu Zbożowego. Gęsty dym widoczny jest z odległości kilku kilometrów" - napisano na oficjalnym Twitterze miasta Gdynia.

Ogromny pożar w porcie w Gdyni. Płonie magazyn zbożowy

Na zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych widać bardzo duże zadymienie, zwłaszcza przy Nabrzeżu Indyjskim. Na miejscu pracuje kilkadziesiąt zastępów strażaków z Gdyni, Gdańska i Wejherowa.

Jak informuje portal trojmiasto.pl konieczna była ewakuacja 50 osób. Na razie nie przekazano informacji o ludziach poszkodowanych w pożarze. Strażaków wspiera statek ratowniczy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Ze specjalnych działek umieszczonych na jednostce, wystrzelona zostanie woda oraz tzw. środki wodno-pianowe. Dodatkowo w akcji ratowniczej udział bierze holownik Fair Play.

Pożar jest bardzo niebezpieczny, bo w pobliżu znajdują się magazyny firmy West Way Poland, zajmującej się przeładunkiem ładunków płynnych i sypkich, w tym olejów i alkoholi. - Nie mamy informacji odnośnie możliwości wybuchu. Trwają działania, by pożar nie rozprzestrzenił się dalej, na dalsze budyni i obiekty - dodał mł. kpt. Paweł Przybyłowicz z wydziału operacyjnego gdyńskiej straży. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Gdynia: ogromny pożar w porcie. Na miejscu z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów strażaków
Zaloguj się
 • e_gregor2

  Oceniono 13 razy 7

  Duży pożar i to nie śmieci. Coś nowego

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 6

  Strażacy sobie poradzą. Przecież wody tam im akurat nie zabraknie :-)

 • rysiek691

  Oceniono 7 razy 3

  Olej zostawcie ! ! ! !
  Ratujcie alkohol ! ! ! !

 • nukula4

  Oceniono 6 razy 2

  I dlatego chleb już podrożał a nie dlatego że wszyscy dostają podwyżki płac! Obniżka ceny oleju nie wpłynie na cenę chleba Panie Prezydencie. Niestety.

 • anitani

  Oceniono 5 razy -3

  o 9.00 na trojmiastoPL było widać tylko trzy straże, z czego tylko jedna lała wodę...?

 • tomvxtomvx

  Oceniono 23 razy -13

  A co na ten buch CO2 do atmosfery Greta Thunberg? Czy przepłynęła wpław przez Bałtyk i z nabrzeża krzyczy do pożaru "How dare you???" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX