Wraca sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja przeszuka ogródki działkowe w Sopocie

Na czwartek i piątek (5 i 6 marca) zaplanowano przeszukania ogródków działkowych w Sopocie w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek - dowiedział się reporter RMF FM. Kobieta zaginęła 10 lat temu. Kilkudziesięciu policjantów ma teraz przeszukiwać teren potencjalnego ukrycia jej zwłok.

W czwartek i piątek na terenie ogródków działkowych w Sopocie policja będzie prowadziła akcję poszukiwawczą w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek - podaje RMF FM. Z nieoficjalnych ustaleń reportera stacji wynika, że działania były planowane przez trójmiejskich funkcjonariuszy od kilku dni.

W akcji weźmie udział kilkudziesięciu policjantów, którzy mają szukać miejsca potencjalnego ukrycia zwłok zaginionej. Użyte zostaną m.in. drony i georadar. Działania są ordynowane przez Prokuraturę Krajową, a z informacji RMF FM wynika, że zlecił je nowy prokurator, który od niedawna zajmuje się sprawą.

Mama Iwony Wieczorek: Opowiem pani, co to znaczy cierpienie. W sensie psychicznym i fizycznym

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja przeszuka ogródki działkowe

Mieszkająca w Gdańsku Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w wieku 19 lat. Ostatni raz była widziana, gdy nad ranem wracała do domu z dyskoteki w Sopocie - kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ją po raz ostatni o godzinie 4:12 przy wejściu na plażę nr 63 w Gdańsku Jelitkowie. Miała stamtąd do domu około 20 minut piechotą.

Dotychczas nie udało się ustalić dalszych losów Iwony Wieczorek, a jej rodzina wielokrotnie zarzucała śledczym, że popełnili w sprawie wiele błędów. W trakcie trwania śledztwa pojawiały się różne teorie na temat losów Iwony Wieczorek (w 2017 rok prywatna agencja detektywistyczna przekonywała m.in., że na jednym z nagrań z dnia zaginięcia Iwony Wieczorek można dostrzec jej ciało na pace samochodu przewożącego odpady). Żadna z nich nie została ostatecznie udowodniona. W marcu 2019 roku sprawę zaginięcia Wieczorek przejęło tzw. archiwum X, które jest częścią Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Czytaj też: Zaginięcie Iwony Wieczorek. Teorii było kilka, sprawa nierozwiązana do dziś

Zobacz wideo Policyjne czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek
Więcej o: