Zielona Góra: strażak z całą rodziną trafił do szpitala. Kwarantannie poddano też jednostkę PSP

Na oddział zielonogórskiego szpitala przewieziona została czteroosobowa rodzina z Międzyrzecza, u której zaobserwowano niepokojące objawy. Rodzice i dwójka dzieci badani są na obecność koronawirusa. Kwarantannie poddano też całą jednostkę straży pożarnej.
Zobacz wideo Praca zdalna z powodu koronawirusa? Sejm przegłosował nowe przepisy

Jak podaje "Gazeta Lubuska" w środę do szpitala w Zielonej Górze trafił mężczyzna wraz z żoną i dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat. Rodzina niedawno wróciła z Polski do Niemiec. U rodziny zaobserwowano niepokojące objawy, dlatego też wszyscy zostali przewiezieni na oddział zakaźny. Tam zostali poddani testom, których wyniki będą znane w czwartek wieczorem. Jak informuje "Wyborcza" szpital w Zielonej Górze ma tylko oddział zakaźny dla dorosłych pacjentów. Najbliższy oddział przeznaczony dla dzieci znajduje się w Poznaniu. Na razie nie podjęto decyzji o tym, by rozdzielić rodzinę.

Czteroosobowa rodzina z podejrzeniem koronawirusa. Kwarantannie poddano całą jednostkę Straży Pożarnej

Wcześniej rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola znajdującego się przy ulicy Podbielskiego w Międzyrzeczu dostali informację, by natychmiast odebrać je z placówki. W związku z podejrzeniem koronawirusa przedszkole zostało zamknięte i będzie nieczynne co najmniej do czwartku. W zależności od wyników badań dzieci podjęta zostanie decyzja, czy placówka ta będzie pracować.

Mężczyzna, który trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, na co dzień pracuje w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu. W związku z tym 38 strażaków z tej jednostki zostało objętych kwarantanną domową. Budynek komendy został już poddany dezynfekcji. Pracę strażaków przejmą ich koledzy z sąsiednich jednostek.

W województwie lubuskim w środę zdiagnozowany został pierwszy przypadek pacjenta zakażonego koronawirusem. 66-letni mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec, z regionu, w których dochodziło do zachorowań. Obecnie w zielonogórskim szpitalu zakaźnym przebywa sześcioro pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (27)
Zielona Góra: strażak z całą rodziną trafił do szpitala. Kwarantannie poddano też jednostkę PSP
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 11 razy 9

  Jak już ktoś słusznie zauważył: PAD powinien nakrzyczeć na koronawirusa - i Polska będzie bezpieczna.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 8

  A trzeba był dać 2 miliardy muchomorowi - on by się pomodlił i wirus by uciekł.

 • koniuwielki

  Oceniono 10 razy 8

  "Rodzina niedawno wróciła z Polski do Niemiec" i w Zielonej Górze w szpitalu?:)

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 2 razy 2

  "Najbliższy oddział przeznaczony dla dzieci znajduje się w Poznaniu. Na razie nie podjęto decyzji o tym, by rozdzielić rodzinę."
  Byłoby to barbarzyństwem rozdzielać dziecko od rodziny

 • ireksz

  Oceniono 2 razy 2

  czy jak ktos ma wirusa, no i o tym nie wie, i pojdzie na spotkanie, na przyklad, z prezendentem i poda mu reke, to jest akt przestepczy czy pozyteczny?

 • xyz_xyz1

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie brzmi dlaczego jeszcze nie ma zamkniętych granic, zamkniętych centrów handlowych (są to idealne miejsca do roznoszenia zarazy) oraz stanu wyjątkowego?

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 7 razy 1

  Już teraz można się rozsądnie spodziewać, że w szpitalach zabraknie respiratorów.
  Rozwiązanie zastosowane przez rząd, czyli przekazanie stu milionów złotych na wydatki w razie potrzeby uważam za wysoce nietrafione. Jego skutkiem będzie gwałtowne poszukiwanie na rynku sprzętu przez szpitale - sprzętu albo nie będzie, albo jego ceny będą paskarskie i zamiast stu respiratorów do szpitala trafi dwadzieścia.
  Dlatego w respiratory rząd powinien zaopatrzyć się teraz i na poziomie centralnym, a dopiero później rozsyłać potrzebny sprzęt do szpitali.

 • virks

  Oceniono 2 razy 0

  Kwarantanna dla całej Polski!

 • cadima1946

  Oceniono 2 razy 0

  No, nie daj boze, gdyby cos cie teraz zapalilo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX