Pogoda na dzi - pitek 6 marca. Duo chmur i sporo opadw deszczu w wikszoci kraju

Pogoda na dzi - pitek 6 marca. W caej Polsce przewidywane jest zachmurzenie due, ktre utrzyma si a do wieczora. Na poudniu dodatkowo bdzie silnie wia: w porywach do nawet 100 km/h.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W piątek termometry pokażą maksymalnie od 6 do 10 stopni. W nocy tylko w południowej Polsce temperatura spadnie poniżej 0.

Temperatura. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Małopolski

Na Pomorzu prognozowana jest najniższa temperatura. W piątek będzie tam 6 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i dzkim. W Poznaniu, Opolu, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie będzie maksymalnie 8 stopni. Najwyższa temperatura, 10 stopni, przewidywana jest w Małopolsce. W województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnolskim i lskim będzie 9 stopni. W nocy temperatura spadnie do -1 stopnia na Podkarpaciu i do 3 stopni na wybrzeżu.

Pogoda na dziś - piątek 6 marca.Pogoda na dziś - piątek 6 marca. gazeta.pl

Opady. W większości kraju może dziś przelotnie padać

W dzień prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Więcej rozpogodzeń rano pojawi się na wschodzie kraju oraz wieczorem w południowo-zachodniej Polsce. Przelotne opady deszczu zapowiadane są we wszystkich regionach wyłączając województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie. Najbardziej intensywny deszcz pojawi się na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, Kujawach, Warmii i Mazurach. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim. W rejonach podgórskich może wiać z prędkością do 70 kilometrów na godzinę, a w górach do 100 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.