"Bez: nadęcia, buty, konwoju". Wizyta prezydenta Islandii w Polsce. Z Warszawy do Gdańska pojechał pociągiem

"Wraca człowiek z roboty, a w przedziale pociągu prezydent Islandii" - napisał na Facebooku senator Koalicji Obywatelskiej Ryszard Świlski. Podczas podróży do Gdańska polski polityk zauważył, że niedaleko niego siedzi GuoniTh. Jóhannesson i zrobił mu zdjęcie.

Prezydent Islandii przyjechał do Polski na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Politycy spotkali się we wtorek 3 marca. Wizyta rozpoczęła się od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, następnie odbyło się spotkanie par prezydenckich, a potem Andrzej Duda i Guoni Th. Jóhannesson porozmawiali na osobności. W obecności prezydentów ministrowie edukacji obu państw podpisali deklarację dotyczącą nauczania języka polskiego w Islandii. Prezydenci wzięli także udział w konferencji inaugurującej Program Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w Polsce oraz w uroczystym obiedzie w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Islandii w pociągu do Gdańska. "Można normalnie? Bez: nadęcia, buty, konwoju"

Wizyta prezydenta Islandii nie skończyła się w Warszawie. Guoni Th. Jóhannesson i jego żona  Eliza Reid udali się w środę do Gdańska. Pojechali tam pociągiem Pendolino, co uwiecznił na zdjęciach senator KO Ryszard Świlski.

"Można normalnie? Bez: nadęcia, buty, konwoju i robienia naburmuszonej miny? Można!!!" - napisał Świlski na Facebooku. 

Guoni Th. Jóhannesson spotkał się w Gdańsku m.in. z prezydentką miasta Aleksandrą Dulkiewicz. Wraz z żoną złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Para prezydencka Islandii zobaczyła także budynek historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz wystawę w Europejskim Centrum Solidarności. 

W czwartek 5 marca kończy się wizyta prezydenta Islandii w Polsce. Dziś odbędzie on jeszcze rejs statkiem Oceanograf, a jego żona odwiedzi Teatr Szekspirowski i spotka się z gdańskimi radnymi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (484)
"Bez: nadęcia, buty, konwoju". Wizyta prezydenta Islandii w Polsce. Z Warszawy do Gdańska pojechał pociągiem
Zaloguj się
 • j23-nadaje

  Oceniono 98 razy 82

  pojechał do Gdańska nie na Wawel? Polska powinna jak najszybciej zerwać stosunki dyplomatyczne z tym śmiesznym krajem.

 • jezierskiadam

  Oceniono 77 razy 65

  Wiadomo, że:
  Nie włączyli sygnału, ponieważ odwozili Szydło do domu. Na weekend. - Jechała w prywatnej sprawie. Nie włączyli sygnału, bo bali się afery podobnej do jazdy Misiewicza na dyskotekę służbowym samochodem. .. a kierowca przygłup jechał tak, jakby miał włączony sygnał.

  . Dobrze wiadomo dokąd Szydło jechało pancernym samochodem. W piątek po południu.- Jechała do domu, do męża. Jechała na weekendowy wypoczynek. .

  To jest nowe zjawisko. Jeszcze niedawno premier Tusk przylatywał na weekend do Gdańska. CHODZIŁ !!! na mecze Lechii Gdańsk. Nie poruszał się po Gdańsku i Sopocie kolumną pancerną na sygnale.

  Moim bardzo bliskim sąsiadem jest prezydent Bolesław W. W czasie gdy prezydentował w Warszawie, bywał u rodziny. Na mojej ulicy Polanki nigdy nie widziałem kolumny pancernych samochodów na sygnale. Czasem widywałem Wałęsę na rowerze w towarzystwie dwóch ochroniarzy. Także byli na rowerach ...-:)))
  Teraz Szydło podobno nie pamięta, czy sygnał był włączony i czy miała zapięte pasy. - Nie pamięta ponieważ doznała szoku powypadkowego …-:)

  ...ale …
  Czy Szydło pamięta jak to zwykle bywało? - Nie pierwszy raz leciała wojskową Casą do Krakowa, a stamtąd pancerną kolumną na łono rodziny. Spotkać się z mężem i może także z synem księdzem.

  Czy Szydło zostanie zapytana o to przez prokuratora? Czy odbędzie się proces? Czy Szydło skłamie pod przysięgą w świetle kamer? Czy katolicki naród wybaczy zakłamanej babie?

  Adam Jezierski

 • kondziu70

  Oceniono 56 razy 50

  Standard w krajach skandynawskich i cywilizowanych.. Szwecja Norwegia Finlandia Islandia Dania Austria Niemcy... nikogo tam nie dziwi premier prezydent czy minister na rowerze w metrze czy pociągu... tylko dzicz mongolska musi mieć limuzynę i tłum ochroniarzy...

 • tempa-dzida2

  Oceniono 56 razy 46

  Panie prezydęcie Duda. Trochę NORMALNOŚCI.
  A jest się od kogo uczyć ...

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 45

  Kaczce to się w "głowie" nie mieści , jak tak można toż to "ujma" na honorze i nie tylko , prezio bez obstawy to oznacza koniec "świata" według pisowców

 • glencok

  Oceniono 44 razy 38

  Szkoda że ludzie w Polsce są jako ogół zbyt ciemni żeby wyszukiwać i głosować na ludzi którzy przypominaja mentalnością skandynawskich polityków. Statystyczny Kowalski nie czuje że powinien wybierać ludzi którzy będą po prostu zarządzać państwem najlepiej jak potrafią a nie upijać się władzą i nami "rządzić" jak w średniowieczu. Polityków którzy jak przypadkiem zapłacą służbową kartą za prywatne zakupy to podadzą sie do dymisji a nie będą latać z rodziną przy byle okazji służbowym samolotem i zaprzęgać do ochrony kilkunastu BORowców, czy wypłącać sobie dziesiątki tysięcy złotych nagród boi się ku.wa należy z naszych podatków

 • marc.pl

  Oceniono 45 razy 35

  Szydło woziła się jak królowa angielska z wielką pompą i luksusem za niezliczone miliony złotych - sąsiadom w gminie Brzeszcze szczęki opadały z wrażenia i zazdrości gdy kolumna opancerzonych limuzyn z pisowską królową mknęła przez wieś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX