"Wiadomości" w jednym materiale o próbie podpalenia gmachu TVP i potrzebie uzyskania 2 mld zł

Przed gmachem TVP zatrzymano we wtorek mężczyznę ze środkami łatwopalnymi - miał planować rzucenie koktajlu Mołotowa w budynek. Informację na ten temat w mediach publicznych powiązano ze sprawą dwóch miliardów rekompensaty, które - podnoszono - są niezbędne dla TVP i Polskiego Radia. "Bez odpowiedniego finansowania to niemożliwe" - odczytywał lektor.

Portal tvp.info opisał wtorkowe wydarzenia sprzed gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie. Policja zatrzymała tam mężczyznę, który miał planować rzucenie koktajlu Mołotowa w siedzibę TVP. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marciniak przekazał, że przy mężczyźnie zabezpieczono kanister z cieczą, szklaną butelkę oraz "nadpalony materiał".

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, a dochodzenie w jego sprawie jest prowadzone w kierunku art. 160 Kodeksu karnego (narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu). O tej sprawie informowano w programach telewizji publicznej "Panoramie", "Teleexpressie", a także "Wiadomościach". W tych programach w materiałach na temat interwencji policji wskazywano również na to, że obecnie waży się los rekompensaty dla mediów publicznych w wysokości 1,95 mld zł.

Jak dotąd prezydent Andrzej Duda nie podpisał ustawy gwarantującej Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu rekompensaty, ma czas do 6 marca. W ostatnim czasie dochodziło do spotkań prezydenta z szefem Rady Mediów Narodowych w tej sprawie, a według nieoficjalnych doniesień Andrzej Duda miał np. postawić warunek - podpis pod ustawą miał być możliwy, jeśli dojdzie do dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Zobacz wideo Czy prezydent przekaże prawie 2 mld zł na media publiczne? Fogiel: To kwestia państwowa, nie wyborcza

"Wiadomości" o koktajlu Mołotowa, po czym wspominają o "odpowiednim finansowaniu"

W "Wiadomościach" po emisji informacji o mężczyźnie z koktajlem Mołotowa, w tym samym materiale wskazano, że telewizja publiczna mierzy się "nie tylko z fizycznymi atakami", ale też z "kampanią nienawiści wymierzoną we władze, pracowników i dziennikarzy TVP".

Wyemitowano krytyczne wypowiedzi polityków opozycji o TVP, czy też groźby, że zwolniliby wszystkich w mediach publicznych. Później dowodzono, że "po latach niebytu" TVP stała się "silnym, realnym konkurentem" dla komercyjnych nadawców i wyliczano przedsięwzięcia oraz innowacje w Telewizji Polskiej.

Bez odpowiedniego finansowania to niemożliwe. Pozbawienie TVP rekompensaty abonamentowej może oznaczać, że np. zmagania naszych piłkarzy na mistrzostwach Europy Polacy znów będą musieli oglądać w płatnym, zakodowanym kanale. Związkowcy Solidarności apelują do prezydenta o podpisanie ustawy

- odczytał później lektor, kreśląc, co jeszcze wydarzy się, bez przyjęcia tej ustawy. Podkreślono, że o podpisanie jej apelują pracownicy mediów publicznych a także "Solidarność". Cały materiał dostępny jest na stronie "Wiadomości" lub we fragmentach na Twitterze:

Więcej o:
Komentarze (304)
"Wiadomości" najpierw o próbie podpalenia gmachu TVP. Zaraz potem przeszły do opisywania, po co TVP potrzebne dwa miliardy złotych
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 71 razy 65

  Wzorują się na bolszewickiej propagandzie sprzed 1989.
  Ale komuchy robiły to jednak inteligentniej.
  Każdy jest inteligentniejszy od czopków kurskiego.

 • zgryz3

  Oceniono 57 razy 45

  "Miał planować"
  Skąd to wiecie - przyszedł i zwyczajnie powiedział, że zaraz będzie podpalał? Żałosne pisowate durnie. Tak smarkate są te chwyty, że chyba tylko babcie klozetowe, mocherówy i głuchociemni się na to nnabiorą.

 • je2bny

  Oceniono 47 razy 43

  >>>Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marciniak przekazał, że przy mężczyźnie zabezpieczono kanister z cieczą, szklaną butelkę oraz "nadpalony materiał".<<<

  Niedorzecznik Marciniak jeszcze nigdy nie wypowiedział się merytorycznie na pytania dziennikarzy - nie tych z TVPiS.

  Ktoś przechodzący i niosący cokolwiek zostaje ""okazyjnie"" zatrzymany i przyznaje się, że planuje zamach - idiotyzm policji kwalifikujący ją do głupoty roku.

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 42

  Paskowi :
  I komu to przeszkadza, że łżemy a Holecka zarabia pół miliona rocznie?

 • piotraa81

  Oceniono 47 razy 39

  Podłe kreatury powinny być nie tylko zwolnione ale już nigdy nie dostać pracy jako dziennikarze...

 • owca888

  Oceniono 35 razy 33

  Kur(ew)ski, to jest tak grubymi nićmi szyte, że byś się wstydzil. Doskonale pamiętamy "bomby" w Warszawie, którymi kaczy nielot zapewnil sobie wygraną w wyborach. Na ustawkach zjedliście zęby.

 • piskizmiski

  Oceniono 33 razy 31

  hehe... ustawka z podpalaczem godna półgłówków z tvpis. Czy tam jest choć jeden z jakimś przebłyskiem inteligencji? Propaganda też wymaga wiedzy, umysłu a nie zatrudnionych tvpis kolesi z TikToka :D

 • sowielustro

  Oceniono 29 razy 29

  Prymitywna ustawka koktajlowa jest szczytem intelektualnego wysiłku gadzinowego prezesa. Jak samobieżny długopis nie podpisze ustawy, to kury przestaną się nieść, gile w nosie zastaną a dr Goebels w grobie się przewróci ze słusznego oburzenia na niedole swojego mentalnego naśladowcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX