Przewoźnik, z którym podróżował zakażony Polak, wydał oświadczenie. Podaje listę miast

Firma transportowa, którą podróżował pierwszy zakażony koronawirusem Polak, wydała komunikat. Podano w nim listę miast, z których autokar z Niemiec zabierał pasażerów. Mężczyzna, u ktorego potwierdzono patogen, wysiadł w Słubicach.

Przewoźnik autokarowy Sindbad Sp. z o.o. zamieścił na swojej stronie oświadczenie. Czytamy w nim, że mężczyzna, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, jechał autokarem należącym do firmy. Jak podkreślili przedstawiciele przewoźnika, lista wszystkich pasażerów, którzy 29 lutego podróżowali wraz z zakażonym na trasie z Niemiec do Polski, została przekazana Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Słubicach.

Osoba ta, zgodnie z wykupionym biletem, zakończyła swoją podróż w Słubicach. Autokar zabierał pasażerów z niemieckich miast: Bonn, Dusseldorf, Essen, Hamm, Bielefeld na trasie do miast północnej Polski

- czytamy na stronie. Obaj kierowcy i pilotka, którzy obsługiwali pojazd, czują się dobrze i nie mają objawów, które świadczyłyby o zakażeniu. Firma poprosiła, aby zgłosili się do stacji epidemiologicznych i przebadali się w kierunku koronawirusa. Obecnie pozostają w swoich miejscach zamieszkania.

Czytaj więcej: Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Co wiemy o zakażonym pacjencie w szpitalu w Zielonej Górze?

Autokar zostanie poddany dezynfekcji

Autokar, którym podróżował zakażony mężczyzna, od niedzieli pozostaje w Polsce. Od tej pory nie realizował żadnych kursów, a w najbliższym czasie ma zostać zdezynfekowany. Sindbad zapewnił, że stosuje się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Od kilkunastu dni personel naszych autokarów obsługujących regularne linie na trasie Polska – Włochy – Polska, wyposażany jest w podstawowe środki ochrony w postaci płynów do dezynfekcji rąk, maseczek ochronnych, a także termometrów bezdotykowych. Wszystkim pasażerom powracającym z Włoch, zwłaszcza z rejonu, na którym wystąpiły przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2

- możemy przeczytać na stronie przewoźnika. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, w najbliższym czasie autokary na trasach międzynarodowych zostaną wyposażone w podstawowe środki higieny i dezynfekcji oraz termometry bezdotykowe.

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, 15 powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych zidentyfikowało już osoby, które podróżowały z Niemiec z zakażonym koronawirusem mężczyzną.

Zobacz wideo Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce: pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze, przyjechał z Niemiec
Więcej o:
Komentarze (141)
Przewoźnik, z którym podróżował zakażony Polak wydała oświadczenie. Podaje listę miast, z których zabierał pasażerów
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 48 razy 44

  A co polskim obywatelom przyjdzie z faktu, że autokar, którym jechał chory zabierał pasażerów z niemieckich miast Bonn, Düsseldorf, Essen, Hamm, Bielefeld?
  Ważniejsze jest, dokąd do których polskich miast docierali pasażerowie tego autobusu.

 • biesczad1

  Oceniono 33 razy 27

  Hmm, bardziej interesująca byłaby lista polskich miast, w których wysiedli pasażerowie podróżujący z zakażonym koronawirusem?...

 • alien_disclosure

  Oceniono 29 razy 25

  Świebodzin, Międzyrzecz, Poznań. Dziękuję za uwagę. Czas start do Biedry po ryż i papier toaletowy.

 • drwal

  Oceniono 24 razy 22

  Jestem pełen podziwu dla Sindbada, że uczciwie przyznali się do tego pasażera, zamiast chować głowę w piasek.

 • kinio101

  Oceniono 20 razy 16

  Na wszelki wypadek spalić wszystkie autobusy tej firmy. Mieszkańcom miast, przez które przejeżdżał zakazać wychodzić z domu co najmniej do Wielkanocy.

 • yo1pek

  Oceniono 23 razy 15

  Co to znaczy miast północnej Polski? Google mówi, Sindbad ma siedzibę w Olsztynie. Gdzie jeszcze wysiadali pasażerowie? Zakaz informacji???!!!

 • z.04.2019

  Oceniono 23 razy 11

  polskich miast dla tej linii nie raczyli ogłosić ?
  czy też pis-owcy zakazali ?

 • mln79

  Oceniono 17 razy 11

  Co mnie obchodzi Bonn, Dusseldorf, Essen, Hamm czy Bielefeld. Proszę o listę "miast północnej Polski", do których dojechał ten feralny autokar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX