BBC przygląda się tzw. strefom wolnym od LGBT. "Dzień pierwszy był przerażający"

Brytyjska telewizja BBC przygotowuje materiał na temat tzw. stref wolnych od LGBT w Polsce. Dziennikarze byli m.in. na manifestacji przeciwko uchwałom dyskryminującym osoby o nieheteronormatywne i transpłciowe.

Ekipa brytyjskiej telewizji publicznej jeździ po Polsce, zbierając informacje na temat nietolerancji w naszym kraju. Na jej czele stoi dziennikarz Ben Hunte, który został pierwszym w historii BBC korespondentem LGBT.  W poniedziałek 2 marca napisał na Twitterze: "Witam z Polski. Przyglądam się tu 'strefom wolnym od LGBT'... Dzień pierwszy był przerażający, ale niesamowicie jest widzieć działaczy w pracy".

We wtorek 3 marca ekipa BBC była na warszawskim proteście związanym z deklaracją instytutu Ordo Iuris, który zapowiedział, że skieruje pozwy sądowe przeciwko autorom tzw. Atlasu Nienawiści. Wskazuje on samorządy, które przyjęły uchwały dyskryminujące osoby nieheteronormatywne (np. uchwały przeciw "ideologii LGBT" lub Samorządową Kartę Praw Rodzin). Twórcy atlasu czekają na pozew. Poinformowali, że nie dadzą się zastraszyć. 

- Wasz kraj jest miksem opinii i światopoglądów. W różnych miejscach kraju widzieliśmy odmienne podejście do osób LGBT i do ich praw - powiedział dziennikarz BBC Ben Hunte w rozmowie z TVN 24

Atlas Nienawiści - mapa na dzień 4 marca 2020Atlas Nienawiści - mapa na dzień 4 marca 2020 Fot. atlasnienawisci.pl

Więcej o:
Komentarze (532)
BBC przygląda się tzw. strefom wolnym od LGBT. "Dzień pierwszy był przerażający"
Zaloguj się
 • rgfm

  Oceniono 127 razy 99

  Wprowadźmy strefy wolne od czarnej zarazy, pedofilii, alkoholizmu, kibolstwa i durnych pisowców

 • bingola

  Oceniono 73 razy 57

  A ja czekam, co będzie, gdy jakas gmina uchwali się strefą wolną od religii!

 • magda_breslau

  Oceniono 55 razy 39

  A propos homoseksualizmu i wartosci chrzescijanskich.

  Michal Aniol, malarz ikony chrzescijanstwa - freskow w Kaplicy Sykstynskiej. Architekt najwazniejszego kosciola chrzescijanstwa - katedry Sw. Piotra w Rzymie. I tworca Piety, mozliwe, ze najbardziej poruszajacej rzezby swiata zachodniego chrzescijanstwa. Przy tym czlowiek szczerze zakochany w mezczyznie i do swego kochanka piszacy ogniste sonety.

  I taki np. Putin. Dziedzic najbardziej zbrodniczej organizacji swiata. Milioner w kraju powszechnej nedzy. Czlowiek odpowiedzialny za minimum trzy wojny.

  Dla wiekszosci "Prawicy" ten pierwszy to dewiant, ktory nawet nie dostalby wizy do Rosji gdyby sie o nia staral. Drugi - "obronca wartosci chrzescijanskich"... Smiac sie czy plakac nad wami, ludziska?

 • angus1000

  Oceniono 44 razy 28

  Niezależnie od tego jaki ma się stosunek do ludzi o orientacji LGBT uchwalanie przez samorządy ustaw o strefach wolnych od ideologii LGBT to niesamowity obciach i wstyd na cały świat. Porównać to można jedynie z projektami uchwał sejmowych na temat ustanowienia Jezusa królem Polski albo sejmową uchwałę z prośbą o deszcz w czasie suszy za pierwszego PiS-u. Ta cała ciemnota i zacofanie są przyspawane do PiS-u. Ktoś grupkę pod przewodnictwem Kaczora deportował ze średniowiecza żywcem do XXI-wiecznej Polski.

 • ironeye

  Oceniono 47 razy 25

  jak zwykle...wschód to zaścianek i kołtuństwo... tam są główne bastiony suwerena PiS

 • wernyh

  Oceniono 44 razy 24

  "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - te słowa z Ewangelii św. Mateusza nie pozostawiają złudzeń: strefy wolne od LGBT - to strefy wolne od Jezusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX