BBC przygląda się tzw. strefom wolnym od LGBT. "Dzień pierwszy był przerażający"

Brytyjska telewizja BBC przygotowuje materiał na temat tzw. stref wolnych od LGBT w Polsce. Dziennikarze byli m.in. na manifestacji przeciwko uchwałom dyskryminującym osoby o nieheteronormatywne i transpłciowe.

Ekipa brytyjskiej telewizji publicznej jeździ po Polsce, zbierając informacje na temat nietolerancji w naszym kraju. Na jej czele stoi dziennikarz Ben Hunte, który został pierwszym w historii BBC korespondentem LGBT.  W poniedziałek 2 marca napisał na Twitterze: "Witam z Polski. Przyglądam się tu 'strefom wolnym od LGBT'... Dzień pierwszy był przerażający, ale niesamowicie jest widzieć działaczy w pracy".

We wtorek 3 marca ekipa BBC była na warszawskim proteście związanym z deklaracją instytutu Ordo Iuris, który zapowiedział, że skieruje pozwy sądowe przeciwko autorom tzw. Atlasu Nienawiści. Wskazuje on samorządy, które przyjęły uchwały dyskryminujące osoby nieheteronormatywne (np. uchwały przeciw "ideologii LGBT" lub Samorządową Kartę Praw Rodzin). Twórcy atlasu czekają na pozew. Poinformowali, że nie dadzą się zastraszyć. 

- Wasz kraj jest miksem opinii i światopoglądów. W różnych miejscach kraju widzieliśmy odmienne podejście do osób LGBT i do ich praw - powiedział dziennikarz BBC Ben Hunte w rozmowie z TVN 24

Atlas Nienawiści - mapa na dzień 4 marca 2020Atlas Nienawiści - mapa na dzień 4 marca 2020 Fot. atlasnienawisci.pl

Więcej o: