Koronawirus w Polsce. Z powodu zagrożenia epidemią odwołuje się imprezy masowe

Koronawirus uderza w kulturę i sport. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wiele organizacji i firm decyduje się na odwołanie imprez masowych. Na długiej liście są m.in. spektakle i turnieje sportowe.

Przypomnijmy, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Osobą zakażoną jest mężczyzna, który kilka dni temu wrócił do kraju z Niemiec. Mężczyzna jest w dobrym stanie. Jest poddawany hospitalizacji w szpitalu w Zielonej Górze. 

Zobacz wideo Koronawirus dotarł do Polski. Czy należy odwoływać wiece wyborcze?

Teatr Śląski odwołuje spektakl "W głowie W"

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach poinformował na Facebooku, że zaplanowany na 7 marca spektakl "W głowie W" zostaje odwołany. Spektakl ten miał odegrać włoski zespół teatralny Mangrova Teatro. Ze względu na koronawirusa nie może się on odbyć. 

Gala MocArty 2019 RMF Classic została odwołana

Radio RMF Classic odwołało jubileuszową galę MocArty, która miała odbyć się w poniedziałek 9 marca w Warszawie. Powodem jest koronawirus i korporacyjna polityka rozgłośni.

"Sytuacja w Polsce jest dynamiczna i może się zmienić w przeciągu najbliższych dni, a bezpieczeństwo naszych gości jak i naszego zespołu stawiamy na pierwszym miejscu" - czytamy na stronie internetowej RMF Classic

Marcowy turniej hokeja w Katowicach nie odbędzie się

Organizatorzy mistrzostw świata hokeja dmuchają na zimne - postanowili, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwołają turniej kobiet, który miał odbyć się w tym miesiącu w Katowicach. Reprezentantki Polski miały zmierzyć się z zawodniczkami z Chin, Korei Południowej i Włoch, czyli trzech najciężej dotkniętych przez koronawirusa krajów. 

Polski Związek Badmintona odwołał turniej Polish Open 2020

Odwołany został także marcowy turniej badmintona Polish Open 2020. Zawody miały odbyć się 26-29 marca 2020 r. w Krakowie. Mieli w nich wziąć udział zawodnicy z całego świata. Polski Związek Badmintona zorganizuje turniej w innym terminie.

Wrocław. Nie będzie debaty o współpracy z Wielką Brytanią

Z powodu zagrożenia koronawirusem Wrocław odwołał debatę o współpracy z Wielką Brytanią po jej wyjściu z Unii Europejskiej. Kiedy podjęto taką decyzję, na wydarzenie to przyleciało już ok. 200 gości, w tym burmistrz Oksfordu, który jest miastem partnerskim Wrocławia - informuje TVN 24.

Podkreślmy, że Polska nie jest jedynym krajem, w którym z powodu koronawirusa odwołuje się imprezy masowe. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwołano m.in. targi książki w Lipsku, targi meblowe Salone del Mobile w Mediolanie oraz targi Geneva Motor Show. 

Więcej o:
Komentarze (120)
Koronawirus w Polsce. Z powodu zagrożenia epidemią odwołuje się imprezy masowe
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 60 razy 32

  Jak najszybciej zakazać mszy w kosciołach. Jak pokazał przykład z Korei , w sektach może bardzo szybko dojść do zakażenia dużej liczby ludzi.

 • takaprawda3000

  Oceniono 34 razy 16

  A kiedy odwołania cotygodniowych strzyżeń baranów w kościołach??

 • ar.co

  Oceniono 46 razy 16

  A kiedy odwołanie najbardziej "masowych" spośród masowych imprez, czyli coniedzielnych spędów w kościołach?
  Ciekawe, czy ten mężczyzna z koronawirusem był po powrocie z Niemiec na niedzielnej mszy...

 • albacor

  Oceniono 19 razy 15

  Mnie tylko ciekawi jaką trasę miał ten autobus: dojechał do Słubic, klient wysiadł a autobus gdzie pojechał? Do Wawy, Poznania, Katowic? czemu tego nikt nie mówi

 • alexcomp

  Oceniono 14 razy 10

  Na posiedzeniu Rady Ministrów Minister Zdrowia do Premiera. Panie Premierze, musimy znaleźć chorego, do maja nie wytrzymamy. Mamy kilku Chińczyków, trochę Polaków co wrócili z Włoch, kilku Koreańczyków, no i tego Polaka co z niemieckiego karnawału wrócił. O to to to, bierzemy tego. Nie będzie Niemiec bezkarnie pluł nam w twarz, no i zawsze można powiedzieć, że to wina Tuska.

  Panu z koronawirusem i wszystkim zainteresowanym życzę dużo zdrowia,

 • m61

  Oceniono 15 razy 9

  Co tydzień (w niedziele) odbywa się w tym kraju kilkadziesiąt tysięcy imprez masowych zwanych mszami ... też zostaną odwołane ?

 • magda_breslau

  Oceniono 13 razy 9

  1
  Wczoraj odnotowano nowe przypadki chinskiego wirusa u pasazerow “Diamond Princess”.

  Ile dni minelo od konca “kwarantanny” na jej pokladzie? Dwa tygodnie?

  To ze w Polsce dopiero dzis potwierdzono pierwszy przypadek, nie znaczy, ze ich wczesniej nie bylo. To znaczy, ze w wykrywaniu choroby jestesmy spoznieni o tygodnie, bo nie testowano ludzi.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 11 razy 9

  Zamknąć kościoły i zaprzestać spotkań i kampanii przedwyborczej.

 • remo29

  Oceniono 25 razy 9

  Nie pójdą do sklepu, żeby się zarazić, ale pójdą w niedzielkę do kościółka, to nadrobią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX