Armia wzywa. 50 tysięcy rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe

50 tysięcy rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe, które odbędą się jeszcze w tym roku. W grupie, którą obejmą zgłoszenia znaleźli się m.in. prawnicy, lekarze i kierowcy.

Jak podaje "Rzeczpospolita" wezwania są efektem zapowiedzi szefa sztabu generalnego WP gen. Rajmunda Andrzejczaka, który zapowiadał, że w 2020 roku jednym z priorytetów będzie szkolenie rezerw. Sztab Generalny Wojska Polskiego w rozmowie z dziennikiem przyznał, że na ćwiczenia wezwanych zostanie 50 tysięcy osób. Dla porównania w 2019 roku zgłoszonych zostało około 39 tys. rezerwistów.

Armia wzywa rezerwistów na ćwiczenia wojskowe: obejmą one korpusy medyczne, finansowe i duszpasterskie

Szkolenia rezerwistów mają być bardziej intensywne i trwać od 5 do 12 dni. Celem wezwania rezerwistów (osób przeniesionych do rezerwy po zwolnieniu z czynnej i zawodowej służby wojskowej) jest przekwalifikowanie ich do innych specjalności wojskowych. W grupie wezwanych znajdą się pracownicy korpusów medycznego, sprawiedliwości i prawnego, finansowego, duszpasterstwa i Sił Powietrznych, ale też kierowcy, kucharze i operatorzy sprzętu inżynieryjnego.  

Zobacz wideo Gen. Skrzypczak: Płacimy największe pieniądze za sprzęt, za który inni płacą połowę

Rezerwiści mają być też wzywani na ćwiczenia w "trybie natychmiastowego stawienia się w jednostce wojskowej". Oznacza to, że muszą przybyć na miejsce w ciągu czterech godzin. Rezerwiści mają być wzywani przed dużymi ćwiczeniami wojskowymi: ich udział zaplanowany jest m.in. w manewrach wojsk amerykańskich Defender 2020 oraz w ćwiczeniach Anakonda-20. Sztab poinformował również, ze najczęściej na ćwiczenia wzywani są rezerwiści w wieku 31-50 lat.

Więcej o:
Komentarze (443)
Armia wzywa. 50 tysięcy rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 94 razy 72

  Wycofanie z obiegu np. 20 tysiecy lekarzy i 10 tys. prawnikow niewatpliwie wplynie korzystnie na zwalczanie epidemii covid-19, jak rowniez przyspiesz rozpatrywanie spraw sadowych w pazdzierzano-buraczanek rzeszpospolitej pisbolszewickiej.
  A kiedy zaciagi pisbolszewickiego qrestwa i onry i rzut na pierwsza linie frontu, do oddania rzyci "za ojczyzne, Wolske"?

 • wolak007

  Oceniono 65 razy 51

  Kto chce ginąć za paździerzowo-mchowo-paletową Ojczyznę i jej Reżim?!...

  ?

 • snurfik

  Oceniono 48 razy 42

  Dostana atrapy broni i swiezo malowane helmy z lat 60-tych.
  Wojsko ma wazniejsze wydatki w tym roku takie jak monumenty i pomniki upamietniajace bitwe warszawska.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 48 razy 40

  Nic się nie dzieje, nie siejmy paniki. Nic się nie dzieje, nie siejmy paniki. Nic się nie dzieje, nie ...

 • norton2

  Oceniono 35 razy 31

  byłem na takich ćwiczeniach- przez 6 dni chlaliśmy wóde! Dowództwo na podsumowaniu na
  200 % pochwaliło rezerwistów za wielka siłę bojową i zaangażowanie w tępieniu wroga, a tak na dobrą sprawę to wystarczył by pluton komandosów by te tzw. "wojsko" rozłożyć na łopatki. Masakra i maskarada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • studio-sport.pl

  Oceniono 35 razy 31

  Ciekawe co z osobami prowadzącymi własną, małą działalność gospodarczą? 2 tyg. przerwy w prowadzeniu biznesu, to olbrzymie straty, a czasem też wypadnięcie z rynku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX