Kwarantanna w Policach: uczennice nie mają koronawirusa. "Wszystkie wyniki są ujemne"

W dwóch internatach szkoły w Policach wprowadzona została kwarantanna, którą objętych zostało w sumie 202 uczniów i wychowawców. Jak się okazało dwie dziewczynki, które uczyły się w tej zkole i trafiły do szpitala z objawami grypy, nie mają koronawirusa.
Zobacz wideo Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce: pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze, przyjechał z Niemiec

Dziennikarka RMF FM w Szczecinie Aneta Łuczkowska przekazała, że wyniki badań dwóch nastolatek z Polic nie potwierdziły zakażenia koronawirusem. "Wyniki badań dotarły do szpitala i są negatywne. Decyzja o zakończeniu kwarantanny w dwóch internatach w ciągu najbliższych godzin" - napisała na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Testy dwóch uczennic z Polic nie potwierdziły zakażenia wirusem

Dodatkowo minister zdrowia podczas konferencji prasowej przekazał, że wszystkie testy na koronawirusa z Polic są ujemne. Łukasz Szumowski dodał, że do tej pory wykonanych zostało 560 testów na obecność tego patogenu. Tylko jeden test potwierdził koronawirusa u mężczyzny, który przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Polityk zapewnił, że pacjent czuje się dobrze, a osoby, które mogły mieć z nim kontakt zostały poddane kwarantannie.

Kwarantanną w Policach objętych zostało łącznie 202 uczniów i wychowawców przebywających w dwóch internatach Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza. W poniedziałek dwie uczennice zgłosiły nauczycielowi, że mają gorączkę i źle się czują. Wychowawca poinformował sanepid, a 17-latki trafiły do szpitala. Wcześniej jedna z nich przebywała w rejonie północno-zachodnich Włoch, a druga jeździła na zakupy m.in. do Mediolanu.

Osoby, które objęte zostały kwarantanną nie mogą wychodzić poza teren budynku. Uczniowie i wychowawcy nadzorowani są przez policję. Wszystkie osoby są w dobrym stanie i są pod opieką psychologa.

Więcej o:
Komentarze (14)
Kwarantanna w Policach: uczennice nie mają koronawirusa. "Wszystkie wyniki są ujemne"
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  W Zielonej Gorze jest, komus na forum zalezy by ukryc ten fakt i ludzie padali jak muchy ?😨😱?

 • bronze

  Oceniono 2 razy 2

  to, ze nie mają coronawirusa, to jeszcze nie wiadomo. Pacjentka w Anglii dwa razy miała negatywny , a po 40 dniach pozytywny. Dlatego jest tyle zakażen, bo badania są niemiarodajne. Wirus jest uśpiony a zaraża, nie wykazuje w wynikach zarażenia, a potem się budzi i zaraża

 • magazynka

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to bez sensu! Skoro nie było koronawirusa, to po co kwarantanna?

 • onduma

  Oceniono 9 razy 1

  Rzad i lekarze ukrywaja tysiace zmrlych. Noca kopia masiwe groby. A wszystko na rozkaz strasznego Kaczora

 • fazer5

  Oceniono 13 razy -1

  to jakaś ściema czytałem tutaj, że żadnych testów się nie robi, a rząd ukrywa chorych, przecież lemingi nie mogą się mylić.

 • popsuty2x

  Oceniono 4 razy -4

  a na syfilis je badali?

 • 45rtg

  Oceniono 8 razy -4

  To spisek rządu! Ukrywają przed nami wyniki sekcji poległych z tego internatu i nie chcą zwrócić wraku, a przecież w mankietach mogą być ślady wirusa!

 • kgbltd

  Oceniono 7 razy -5

  cała nadzieja i program opozycji legł w gruzach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX