Koronawirus w Polsce. Potwierdzony przypadek w szpitalu w Zielonej Górze. "Pacjent przebywał w Niemczech"

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej w środę potwierdził pierwszy w Polsce przypadek pacjenta zakażonego koronawirusem. Pacjent wcześniej przebywał w Niemczech.
Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia [źródło: TVN 24/x-news]

Łukasz Szumowski poinformował, że zakażony koronawirusem pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze w województwie lubuskim. Mężczyzna czuje się dobrze. Zarażony wirusem pacjent wcześniej przyjechał do Polski z Niemiec.

Pierwszy pacjent z koronawirusem w Polsce - mężczyzna wcześniej przebywał w Niemczech

- Wszystkie procedury zadziałały - zapewnił minister zdrowia dodając, że mężczyzna najpierw zgłosił się telefonicznie do lekarza, który następnie poradził mu skontaktowanie się ze służbami sanitarnymi. Pacjent został przewieziony do szpitala dedykowaną w tym celu karetką, a wszystkie osoby, z którymi miał kontakt, zostały objęte kwarantanną domową. - Pozwólmy pacjentowi w spokoju wracać do zdrowia, nie wywierajmy presji na niego i rodzinę - dodał polityk.

Pierwszy dodatni wynik na obecność koronawirusa u pacjenta został potwierdzony w środę 4 marca w nocy. Minister zdrowia dodał, że do tej pory wykonanych zostało 560 testów na obecność tego patogenu i tylko jedno badanie dało wynik dodatni. Łukasz Szumowski przekazał, że nie zostaną wprowadzone żadne nowe procedury. Polityk zaapelował o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku oraz o przestrzeganie podstawowych zasad higieny. - Należy zachowywać higienę, myć ręce, jeżeli kaszlemy i kichamy nie wychodzić do większych zbiorowisk, zachować zdrowy rozsądek. Ta choroba jest w przebiegu podobna do grypy, to nie jest taka choroba jak SARS, MERS czy ebola. 80 proc. osób przechodzi ją łagodnie. Nie ma żadnych powodów do niepokoju - zapewnił. 

Więcej o:
Komentarze (120)
Koronawirus w Polsce. Potwierdzony przypadek w szpitalu w Zielonej Górze. "Pacjent przebywał w Niemczech"
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 16 razy 16

  Super wiadomość. Tak długo wyczekiwana przez rząd i opozycję. Z mediów znikną afery, Banaś, kradzieże. Będzie tylko wirus, a PiS będzie mógł dalej spokojnie kraść i niszczyć państwo. Modły zostały wysłuchane.

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 12

  No to rząd odetchnie z ulgą, bo WRESZCIE dogoniliśmy Europę i rozwinięte kraje azjatyckie.
  Wprawdzie znów jako ostatni, ale jednak... :-)

 • D B

  Oceniono 11 razy 9

  To teraz wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy...

 • gourmant

  Oceniono 15 razy 7

  Wczoraj o godz. 21.30 w BBN rozpoczęło się spotkanie prezesa PiS i prezydenta. Może już już wiedzieli?

 • szaja25

  Oceniono 12 razy 6

  Coś to podejrzane, że dopiero teraz. W całej Europie od dawna, a w 40 milionowym kraju w centrum Europy czysto i schludnie. Chyba, że koronawirus przestraszył się bardziej agresywnej formy jakim jest Pis.

 • 600ps

  Oceniono 12 razy 6

  Nareszcie mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce teraz bedzie juz z górki. Teraz "prezydent" powinien odwiedzic pierwszego pacjeta w ramach kampani wyborczej to by byla dobra reklama i mozliwosc podlapania wirusa ku radosci polaków.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Może warto by było podać w którym rejonie Niemiec przebywał?

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 5

  Wydaje mi się, że ten przypadek będzie anulowany.
  Koronawirus ujawnił się nielegalnie, jeszcze przed podpisaniem ustawy sejmowej przez Dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX