Prymas reaguje na słowa księdza o tym, że koronawirus to kara za homoseksualizm. "Dziwna teologia"

- Nigdy takich wydarzeń, jak związane z epidemiami, nie można tak pokazywać, że stoi za nimi jakiś rozgniewany pan Bóg - tak prymas Polski abp Wojciech Polak skomentował w Polsat News niedzielne słowa wrocławskiego księdza. Duchowny miał stwierdzić podczas mszy, że epidemia koronawirusa to "kara boska za życie w grzechu".

Podczas niedzielnej mszy w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła we Wrocławiu jeden z księży miał wygłaszać kontrowersyjne teorie na temat przyczyn pojawienia się epidemii koronawirusa.

- Podczas kazania ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi. Tłumaczył, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy "mordują nienarodzone dzieci" - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pani Patrycja, parafianka, która uczestniczyła w mszy.

Gazecie nie udało się uzyskać komentarza od duchownego, redakcja usłyszała, że jest "chorowity" i nie może podejść do telefonu.

Zobacz wideo Małgorzata Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Prymas Polski: To dziwna teologia

Sprawę skomentował w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Stwierdził, że "to dziwna teologia". 

- Nigdy takich wydarzeń, jak związane z epidemiami, nie można tak pokazywać, że stoi za nimi jakiś rozgniewany pan Bóg - powiedział prymas. Dodał, że "są różne doświadczenia, które na człowieka pan Bóg na pewno dopuszcza", jednocześnie zaznaczył jednak, że nie powinno się "oskarżać innych", ale "starać się przyjąć to także jako wyzwanie do naszego nawrócenia".

- Taki ksiądz powinien to zrozumieć jako pierwszy - dodał prymas.

Więcej o:
Komentarze (437)
Prymas reaguje na słowa księdza o tym, że koronawirus to kara za homoseksualizm. "Dziwna teologia"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 105 razy 93

  To nie teologia , ten typ tak myśli i krzyczy o tym z ambony , typka należy leczyć a nie na ambonę wypuszczać .

 • yoonac

  Oceniono 108 razy 92

  Gdyby koronawirus był karą boską w pierwszej kolejności chrowali by księża.

 • dartiko

  Oceniono 95 razy 77

  Ekskomunika księdza ze stanu duchownego byłaby ostrzeżeniem dla innych zaczadzonych PiSlamem

 • ochujek

  Oceniono 64 razy 60

  Klechy nie leczą się modlitwami, relikwiami tylko z byle sraczką szukają najlepszych klinik. Poza kolejnością.

 • bob_the_ripper

  Oceniono 62 razy 54

  Nie ma co rozpaczać nad księdzem , gorzej z tymi którzy mu ufają.

 • barakuda62

  Oceniono 58 razy 50

  Podczas kazania ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi.
  .......................
  Kilka dni temu identyczne "przemyślenia" wydalił z siebie irański ajatollah- wczoraj ten sam szaman kazał jednak się chronić, często i dokładnie myć ręce itd.- Jak widać modły za grzechy można jedynie o kant duDy obić.
  Ciekawe kiedy włocławski klecha dojdzie do tego epokowego odkrycia?

 • strange_email

  Oceniono 57 razy 43

  XXI wiek. Polska.
  Jeden facet w sukience tłumaczy co miał na myśli drugi facet w sukience i dlaczego ten drugi się mili w interpretacji tego, jak wytłumaczyć zjawisko biologiczne i społeczne tak, żeby nie urazić wyimaginowanego pana na chmurce, którego wymyslila ekipa pasterzy tysiące lat temu. I to jest news.

 • fakiba

  Oceniono 50 razy 42

  Co w tym dziwnego , przecież tak myśli i mówi co drugi ksiądz , najlepszy przykład Jędraszewski .

 • 86jacekw

  Oceniono 47 razy 35

  Gdyby koronawirusa był "karą boską" za homoseksualizm i życie w grzechu... mogłoby się niestety okazać, że najwyższa zachorowalność jest wśród osób duchownych :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX