Pogoda na dzi - czwartek 5 marca. Czeka nas ciepy dzie peen rozpogodze

Pogoda na dzi - czwartek 5 marca. Meteorolodzy zapowiadaj ciepy i soneczny dzie. Taka pogoda nie utrzyma si jednak zbyt dugo - w pitek i w weekend powrci deszcz oraz chmury.
Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

W czwartek w całym kraju prognozowanych jest bardzo dużo rozpogodzeń. W ciągu dnia przelotne opady deszczu pojawią się jedynie w zachodniej Polsce.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 6 do 10 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza, gdzie będzie maksymalnie 6 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i witokrzyskim. W Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie będzie 8 stopni. Najwyższa temperatura prognozowana jest na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Tam 10 stopni. W pozostałych regionach 9 stopni. W nocy temperatura spadnie do -1 na północnym wschodzie i do 4 stopni na zachodzie.

Pogoda na dziś - czwartek 5 marca.Pogoda na dziś - czwartek 5 marca. gazeta.pl

Opady. Silniejsze porywy wiatru tylko na północy i w górach

W dzień zachmurzenie umiarkowane i w większości małe. W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnolskim możliwe są lokalne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy jedynie w zachodniej Polsce. Tam może wiać w porywach do 60 km/h, a w górach do 90 km/h. Wieczorem słabe opady deszczu mogą pojawić się we wschodniej połowie kraju. Na Pojezierzu Pomorskim możliwe są także opady deszczu ze śniegiem.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.