Koronawirus. MZ: Osoby nieubezpieczone będą diagnozowane bezpłatnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Na Twitterze pojawił się wpis, którego autor zapytał Ministerstwo Zdrowia, czy osoby nieubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia też będą objęte bezpłatnym leczeniem w przypadku wykrycia choroby COVID-19 i czy poddanie ich testom w kierunku zakażenia koronawirusem będzie bezpłatne. Resort zdrowia odniósł się do tych pytań, pisząc:

Każda osoba, nawet nieubezpieczona, w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem będzie nieodpłatnie diagnozowana

We wpisie Ministerstwa Zdrowia nie ma jednak mowy o ewentualnym bezpłatnym leczeniu osób nieubezpieczonych.

Koronawirus. W Polsce nadal nie ma potwierdzonego przypadku

Przypomnijmy, że w Polsce w dalszym ciągu nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie ma jednak wątpliwości, że prędzej czy później koronawirus pojawi się w Polsce. Przypadki zakażenia stwierdzono już m.in. w graniczących z naszym krajem Niemczech, Czechach, a także na Białorusi, Ukrainie i Litwie. 

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia [źródło: TVN 24/x-news]
Więcej o: