Podejrzenie koronawirusa w Policach. Starosta: Wykluczono u dzieci grypę i anginę

- Czekamy na kluczowe badania. Testy na grypę i anginę się nie potwierdziły - poinformował starosta policki Andrzej Bednarek. Ponad 200 uczniów i wychowawców szkoły w Policach jest obecnie objętych kwarantanną z powodu podejrzenia koronawirusa.

Jak poinformował starosta, w poniedziałek po południu dyrektorka placówki w Policach poinformowała o dwóch dziewczynach, mieszkających w internacie, które miały objawy przypominające grypę. - Zapadła decyzja o skierowaniu ich do szpitala zakaźnego. Po wstępnej analizie wykluczono u tych dziewczynek możliwość zachorowania na grypę i na anginę. Te decyzje spowodowały, ze szpital zdecydował o dalszej obserwacji - przekazał na konferencji prasowej starosta policki. 

Kwarantanna w Policach. Uczennice są badane pod kątem koronawirusa

Starosta poinformował, że podjęto działania zabezpieczające. Następnie zapadła decyzja sanepidu o kwarantannie dwóch internatów - przy ulicach Kresowej i Siedleckiej. - Sytuacja jest kontrolowana - powiedział starosta.

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznego w Policach poinformowała, że po ujemnych testach na grypę i anginę, rozpoczęto badania w kierunku koronawirusa. Jak poinformowano na konferencji, zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych decyzja o kwarantannie wydawana jest na osobę. - Zbieramy dane w tej chwili, to żmudna i ciężka praca. Musimy ustalić dane 230 uczniów, dane rodziców, miejsca zamieszkania - powiedziała inspektor. Jak poinformowały lokalne władze, dzieci objęte kwarantanną "są w dobrych nastrojach". Z dziećmi w internatach przebywają wychowawcy i psycholog. Budynki internatów są obecnie nadzorowane przez policję.

Jedna z uczennic, które trafiły do szpitala, była na feriach we Włoszech. Druga przebywała w Szwajcarii, ale stamtąd jeździła na zakupy do Mediolanu. - Uzyskanie wyniku nie powinno trwać dłużej niż cztery dni - powiedział starosta.

- Jeśli stwierdzimy, że dziewczyny są chora, na pewno zostaną wdrożenia działania, dotyczące zdiagnozowania i objęcia nadzorem sanitarnym wszystkich, którzy mogli ulec zakażeniu - dodał samorządowiec. 

Więcej o:
Komentarze (108)
Podejrzenie koronawirusa w Policach. Starosta: Wykluczono u dzieci grypę i anginę
Zaloguj się
 • byczakrrew

  Oceniono 36 razy 30

  to ja sie nie dziwie, ze nie ma przypadku koronawirusa w polsce, jak mamy tylko testy na angine i grype

 • janko56

  Oceniono 30 razy 24

  Dlatego nie ma jeszcze koronawirusa w Polsce bo testy są na grypę, proste.

 • pyffello114

  Oceniono 26 razy 18

  W Korei Płd robią testy na koronawirusa w przenośnych stacjach diagnostycznych na
  samochodach. Na wynik czeka się ..... 10 minut!! U nas czeka sie 4 (słownie cztery) dni.!!
  Jak dotąd, jesteśmy JEDYNYM krajem w Europie, w którym nie stwierdzono obecności
  koronawirusa. Czyja to zasluga? Czyżby badań dignostycznych??

 • koment22

  Oceniono 20 razy 18

  "czekamy na badania" już od miesiąca odnoszę wrażenie

 • guitarra

  Oceniono 17 razy 17

  "Uzyskanie wyniku nie powinno trwać dłużej niż cztery dni - powiedział starosta"

  Polandia to jest jednak dziki kraj. W Korei Południowej na wynik czeka się 10 minut. A potem straszą, żeby nie jeździć tam, bo jest dużo zainfekowanych. U nas jest pewnie niewiele mniej, ale zanim ich zdiagnozujemy, to w Korei już skończy się epidemia. Ręce opadają...

 • freud1

  Oceniono 18 razy 16

  Zdradzieckie mordy te bachory z Polic!
  Rzad nasz umilowany tak bardzo sie stara, zeby bylo jak w Rosji, Turcji czy innym panstwie "demokracji nieliberalnej" (czyli "brak danych" na stronie WHO nt. koronowirusa), a tu jakiechs kanalie i elementy animalne z POwskiego Pomorza (czyli terenow niemieckich wedlug np. Cejrowskiego) smia miec objawy, ale nie grype czy angine!
  Skandal!
  Rodacy, na ulice! Tylko nie podawac sobie rak, ani nie kaszlec, bo prezes rozsierdiłsia!!!

 • 600ps

  Oceniono 13 razy 11

  teraz pis pokaże jak wyglada test pisowski na Koronawirus. Na pewno pobija rekord swiata w oczekiwaniu na wyniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX