Niedziele handlowe 2020. Czy 8 marca wypada niedziela handlowa?

Wprowadzona w marcu 2018 roku ustawa ograniczająca liczbę niedziel handlowych wymusiła na klientach konieczność sprawdzania, czy w daną niedzielę będzie można zrobić zakupy. Czy w najbliższą niedzielę sklepy, supermarkety i centra handlowe będą otwarte?
Zobacz wideo Aplikacja Listonic - w prosty sposób stwórz i edytuj swoją listę zakupów

Od 2020 roku niedziele bez zakazu handlu będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Jeśli jednak święto ustawowo wolne od pracy wypadnie w niedzielę, to nie zostanie wtedy wyznaczona niedziela handlowa - w rzeczywistości terminów może być więc mniej.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 8 marca sklepy będą otwarte?

8 marca nie wypada niedziela handlowa. Tego dnia zamknięte będą duże sklepy i centra handlowe. Niedziele bez zakazu handlu w 2020 roku wyznaczone zostały jeszcze: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zakaz handlu dotyczy przede wszystkim centrów handlowych oraz dużych sklepów takich jak Lidl, Biedronka, Carrefour czy Tesco. Od momentu wprowadzenia ustawy w każdą niedzielę otwarte mogą być jedynie mniejsze sklepy prowadzone przez właścicieli (również sklepy franczyzowe jak Carrefour Express) lub sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych (np. Żabka) oraz dodatkowo apteki, cukiernie, stacje benzynowe czy sklepy z pamiątkami.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2020. Czy 8 marca wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 7 razy 3

  Pytanie raczej czy dziś w piątek i jutro w sobotę jest niedziela handlowa.
  Czytam uważnie, czytam między wierszami i ... nie wiem.

 • Oceniono 7 razy 3

  Nareszcie wyczekiwany artykuł a nie tam jakieś koronawirusy info o Agnieszce Starak, Duda- Kaczyński i inne. Czy prawdą jest, że po każdorazowym użyciu wózka lub koszyka należy go denaturatem odkazić a handlowe niedziele spirytusem( galerie handlowe sklepy wielkopowierzchniowe) oraz wpuszczać będą do sklepu tylko w maskach??

 • jezierskiadam

  Oceniono 8 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj również: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem...

  Adam Jezierski

 • Oceniono 8 razy 2

  8 marca to jest niedziela a to Dzień Kobiet, ustaliliśmy więc z Frankiem Zdzichem i ferdynandem, że chcemy złożyć życzenia i wręczyć kwiaty kasjerce w naszym w Lidlu Barbarze W oraz Cecylii Z wdzięczni, że niejednokrotnie dają nam towar- ten o smaku jabłkowym" na zeszyt", prosimy zatem o handlową niedzielę.

 • makeba1

  Oceniono 3 razy 1

  A jutro, pojutrze i każdego innego dnia też będzie ta szokująca informacja o niedzielach handlowych ?
  chapeau bas dla cenionego....

 • marcinwasiak

  Oceniono 5 razy 1

  Za tydzień:
  PILNE: Czy niedziela 15 marca jest niedzielą handlową?

 • lech41

  Oceniono 5 razy 1

  Sagi cenionego dziennikrstwa odcinek 723-ci.

 • iso669

  Oceniono 4 razy 0

  Porażony tym oczekiwanym newsem udaję się niezwłocznie do WC celem defekacji

 • klm747

  Oceniono 3 razy -1

  żydowska wiadomość tygodnia
  garbate nosy nie mogą żyć bez handełe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX