Bielsko-Biała. Wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów. Podwyższona gotowość w związku z koronawirusem

Wojewoda śląski podjął decyzję o wstrzymaniu planowych przyjęć pacjentów do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie pilnym i ostrym. Placówka ta jest przygotowywana w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa w województwie śląskim.
Zobacz wideo Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Jak podaje "Dziennik Zachodni" Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej wstrzymał planowane przyjęcia pacjentów. Na oddziały dostaną się jedynie przypadki pilne i ostre. Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów poddawanych dializom. Bez zmian pracują także poradnie specjalistyczne oraz Zakład Rehabilitacji.

Wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Szpital dodatkowo ogranicza obecność bliskich u pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Chorego może odwiedzić wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15:00 do 18:00. - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, podjęte zostaną dalsze kroki - podkreślają przedstawiciele placówki, cytowani przez serwis bielsko.info.

Zmiany w przyjmowaniu pacjentów do Szpitala Wojewódzkiego są wynikiem decyzji wojewody śląskiego, który postawił placówkę w stan podwyższonej gotowości. Jest to spowodowane możliwym zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2, który ostatnio rozprzestrzenia się po świecie (więcej na ten temat: Koronawirus na świecie. W jakich państwach jest już wirus SARS-CoV-2? [LISTA KRAJÓW]).

Koronawirus. Szpital w Cieszynie również w gotowości

Obostrzenia zaczęły obowiązywać także w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Jak podaje portal beskidzka24.pl od poniedziałku wstrzymane zostały planowe przyjęcia pacjentów na cztery oddziały: płucny, zakaźny, wewnętrzny i geriatrię. Dodatkowo całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje na oddziałach obserwacyjno-zakaźnym oraz chorób płuc i gruźlicy.

W poniedziałek na terenie województwa śląskiego 10 osób przebywało w szpitalu z podejrzeniem zarażenia, a ponad 350 kolejnych jest pod stałą obserwacją. Na oddziałach zakaźnych przygotowane zostały także dodatkowe łóżka.

Więcej o:
Komentarze (15)
Bielsko-Biała. Wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów. Podwyższona gotowość w związku z koronawirusem
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 12 razy 10

  Przecież rząd powiedział że koronawirusa w Polsce nie ma - więc proszę szpital otworzyć z powrotem ...

 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 8

  To prawo i sprawiedliwość nie przegłosowało jednak wczoraj swojej ustawy, że wirusa nie ma, nie było i nie będzie, a każdy zarażony, będzie ścigany, jako osoba zakłócająca spokój p.o. prezydenta, Adriana Maliniaka, w kampanii wyborczej?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli, leczenia szpitalnego już "oficjalnie" nie ma ????
  Czas przekazać oszczędności Rydzykowi i spokojnie ułożyć się w trumnie.

 • krzych.korab

  Oceniono 9 razy 7

  Idiotyzm. Nie będa przyjmować ludzi którzy na to przyjęcie cierpliwie czekali, bo wojewoda czeka i ma nadzieję że będzie koronowirus?

 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Koronawirusa mózgu mamy od 5 lat - a suweren jaki szczęśliwy ...

 • frodozbagien

  Oceniono 5 razy 5

  Tutaj może wyleźć cała kwintesencja (sorry!) polityki pisu; zaprzeczanie rzeczywistości:
  - Mam podejrzenie koronawirusa.
  - Daj spokój! To nie koronawirus!
  - Inflacja rośnie.
  - Nie rośnie! i Wszyscy są szczęśliwi! Reszta to wroga nam propaganda totalnej opozycji!

 • oloros11

  Oceniono 6 razy 4

  przecież zawierzyli Polskę Matce Boskiej teraz wszyscy spędzają czas m=na modlitwach w oczekiwaniu cudu !! który zostanie ogłoszony w dniu reelekcji Budynia

 • tempa-dzida2

  Oceniono 5 razy 3

  Jednym słowem, masz wybór.
  Umrzeć z powodu nie przyjęcia do szpitala (coraz częstsze !).
  Umrzeć z powodu koronawirusa (spodziewane).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX