Bielsko-Biała. Wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów. Podwyższona gotowość w związku z koronawirusem

Wojewoda śląski podjął decyzję o wstrzymaniu planowych przyjęć pacjentów do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie pilnym i ostrym. Placówka ta jest przygotowywana w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa w województwie śląskim.
Zobacz wideo Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Jak podaje "Dziennik Zachodni" Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej wstrzymał planowane przyjęcia pacjentów. Na oddziały dostaną się jedynie przypadki pilne i ostre. Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów poddawanych dializom. Bez zmian pracują także poradnie specjalistyczne oraz Zakład Rehabilitacji.

Wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Szpital dodatkowo ogranicza obecność bliskich u pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Chorego może odwiedzić wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15:00 do 18:00. - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, podjęte zostaną dalsze kroki - podkreślają przedstawiciele placówki, cytowani przez serwis bielsko.info.

Zmiany w przyjmowaniu pacjentów do Szpitala Wojewódzkiego są wynikiem decyzji wojewody śląskiego, który postawił placówkę w stan podwyższonej gotowości. Jest to spowodowane możliwym zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2, który ostatnio rozprzestrzenia się po świecie (więcej na ten temat: Koronawirus na świecie. W jakich państwach jest już wirus SARS-CoV-2? [LISTA KRAJÓW]).

Koronawirus. Szpital w Cieszynie również w gotowości

Obostrzenia zaczęły obowiązywać także w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Jak podaje portal beskidzka24.pl od poniedziałku wstrzymane zostały planowe przyjęcia pacjentów na cztery oddziały: płucny, zakaźny, wewnętrzny i geriatrię. Dodatkowo całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje na oddziałach obserwacyjno-zakaźnym oraz chorób płuc i gruźlicy.

W poniedziałek na terenie województwa śląskiego 10 osób przebywało w szpitalu z podejrzeniem zarażenia, a ponad 350 kolejnych jest pod stałą obserwacją. Na oddziałach zakaźnych przygotowane zostały także dodatkowe łóżka.

Więcej o: