Police. 200 uczniów i wychowawców objętych kwarantanną w internatach. Podejrzenie koronawirusa

Uczniowie i opiekunowie dwóch internatów należących do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach zostali objęci kwarantanną z powodu podejrzenia koronawirusa. Obowiązuje ona do odwołania.

Komunikat w sprawie objęcia kwarantanną internatów pojawił się na stronie internetowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach w województwie zachodniopomorskim. Dotyczy on dwóch jednostek szkoły, które znajdują się przy ulicy Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Kwarantanną do odwołania objęci są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Jak relacjonuje reporter Radia Zet, wstępnie wykluczono, że mogą oni mieć objawy grypy. Na razie nie wiadomo jednak, czy jest to koronawirus. Próbki, które zostały pobrane od osób objętych kwarantanną, muszą najpierw zostać przebadane w laboratorium w Gdańsku bądź Wałbrzychu.

Podejrzenie koronawirusa w Policach - 200 osób objętych kwarantanną

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach została wydana 2 marca o godzinie 23:00. "Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności. Ponadto Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych" - napisano na stronie szkoły.

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia [źródło: TVN 24/x-news]

Jak poinformował Mateusz Frąckowiak ze starostwa powiatowego w Policach cytowany przez polsatnews.pl, kwarantanną objętych zostało 200 osób - ok. 160 w internacie przy ul. Siedleckiej i ok. 30 na ul. Kresowej. W związku z kwarantanną szkoła uruchomiła specjalny telefon kontaktowy dla rodziców uczniów. Mogą oni porozumieć się z wychowawcami, dzwoniąc po numer 798 847 862.

Wczoraj w Sejmie odbyło się specjalne posiedzenie zwołane poświęcone w całości zagrożeniu koronawirusem. - Nie ma pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa w Polsce, hospitalizowanych jest 121 osób, 237 poddano kwarantannie domowej, a ponad 3,6 tys. pacjentów objęto nadzorem epidemiologicznym - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Więcej o: