Police. 200 uczniów i wychowawców objętych kwarantanną w internatach. Podejrzenie koronawirusa

Uczniowie i opiekunowie dwóch internatów należących do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach zostali objęci kwarantanną z powodu podejrzenia koronawirusa. Obowiązuje ona do odwołania.

Komunikat w sprawie objęcia kwarantanną internatów pojawił się na stronie internetowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach w województwie zachodniopomorskim. Dotyczy on dwóch jednostek szkoły, które znajdują się przy ulicy Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Kwarantanną do odwołania objęci są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Jak relacjonuje reporter Radia Zet, wstępnie wykluczono, że mogą oni mieć objawy grypy. Na razie nie wiadomo jednak, czy jest to koronawirus. Próbki, które zostały pobrane od osób objętych kwarantanną, muszą najpierw zostać przebadane w laboratorium w Gdańsku bądź Wałbrzychu.

Podejrzenie koronawirusa w Policach - 200 osób objętych kwarantanną

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach została wydana 2 marca o godzinie 23:00. "Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności. Ponadto Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych" - napisano na stronie szkoły.

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia [źródło: TVN 24/x-news]

Jak poinformował Mateusz Frąckowiak ze starostwa powiatowego w Policach cytowany przez polsatnews.pl, kwarantanną objętych zostało 200 osób - ok. 160 w internacie przy ul. Siedleckiej i ok. 30 na ul. Kresowej. W związku z kwarantanną szkoła uruchomiła specjalny telefon kontaktowy dla rodziców uczniów. Mogą oni porozumieć się z wychowawcami, dzwoniąc po numer 798 847 862.

Wczoraj w Sejmie odbyło się specjalne posiedzenie zwołane poświęcone w całości zagrożeniu koronawirusem. - Nie ma pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa w Polsce, hospitalizowanych jest 121 osób, 237 poddano kwarantannie domowej, a ponad 3,6 tys. pacjentów objęto nadzorem epidemiologicznym - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Więcej o:
Komentarze (15)
Police. 200 uczniów i wychowawców objętych kwarantanną w internatach. Podejrzenie koronawirusa
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 19 razy 17

  200 X 88h = 17600 godzin / 24h = 733 dni. Za tyle uczniowie beda znali wyniki badan na koronawirusa.
  Biorac pod uwage ze wirusa bada sie w Polsce tylko od 8-16 to wyniki beda za jakies 2100 dni czyli za jakies 6 lat.

 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 10

  Niesamowita koordynacja w czasie. W sejmie przyjęto specustawę i bach kwarantanna na cito jest.

 • frodozbagien

  Oceniono 8 razy 8

  Coraz więcej rodaków ma obawy, że służby w przypadku znalezienia przypadku, trzymają go aż do wyleczenia i potem mówią, że nie ma ani jednego przypadku; to bez sensu, bo wirus i tak się rozprzestrzeni...

 • ml2403

  Oceniono 8 razy 8

  To wszystko trwa za długo i w ten sposób nie poradzimy sobie gdyby zachorowań gwałtownie przybyło. A tak na marginesie gdzie są antyszczepionkowcy. Chciałbym posłuchać teraz któregoś czy przy wytężonych pracach nad szczepionką przeciw CoVid-19 dalej obstaje przy swoim, ze szczepienia muszą być dobrowolne i to jest elementarne prawo człowieka. Czy naprawdę trzeba doczekać takiej sytuacji by niektórzy ludzie zrozumieli, że jak żyją w społeczeństwie to mogą się wydarzyć różne sytuacje i musimy się przed nimi zabezpieczyć. Wystarczy spojrzeć co się dzieje w Lombardii. Zamknięte całe strefy gdzie nie można wejść ani wyjść i nikt nie zająknie się o prawach człowieka bo rozumie, że groźba jest realna. Może tym durnym ludziom co to jeszcze pół roku temu protestowali przeciw obowiązkowym szczepieniom coś w głowie zaświta, a jak nie to inni im ich pomysły wybiją z głowy i choć w tej sprawie będzie jakiś pozytywny efekt tej epidemii.

 • krowajagoda

  Oceniono 8 razy 4

  W Polsce służba zdrowia jest w takim rozkładzie ze nie potrafi nawet wykryć wirusa u chorych. Bo jak to nazwać że wszędzie są chorzy tylko nie u nas. Cud?

 • konigin

  Oceniono 3 razy 3

  E tam, wszyscy maja dusznosci i grype.

 • krowajagoda

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce służba zdrowia jest tylko z nazwy. Zachorujesz to zdechniesz czekając na wizytę. Lekarz to owszem ale prywatnie i najlepiej na państwowym sprzęcie. I myśli tylko czy nowy samolot czy kolejny dom w górach sobie kupić. Pielegniarki nadąsane bo też by chciały tak kasę doić. A jak zdechniesz to ksiądz wydoi rodzinę nawet powieka mu nie mrugnie.

 • ktos2014

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to prawda że próbki na obecność koronowirusa musza pojechać do Gdańska albo Wałbrzycha ?????????????? to w Szczecinie nie robi się takich testów ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX