Pogoda na dziś - środa 4 marca. Będzie pochmurno i deszczowo

Pogoda na dziś - środa 4 marca. Opady deszczu prognozowane są dziś niemal dla całego kraju. Intensywne opady śniegu oraz przyrost pokrywy o 20 centymetrów obserwowany będzie m.in. w Karpatach. Wieczorem na Podkarpaciu należy uważać na mgły, które będą ograniczały widocznosć do 200 metrów.
Zobacz wideo Svalbard. Tu temperatury wzrosły najszybciej na świecie

W środę meteorolodzy przewidują duże zachmurzenie w całej Polsce. Przejściowe rozpogodzenia możliwe są jedynie w zachodniej części kraju.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 4 do 8 stopni

Najniższa temperatura w środę prognozowana jest w województwie świętokrzyskim, gdzie będzie około 4 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Lublinie i Katowicach. W województwie podkarpackim, opolskim, łódzkim i lubuskim zapowiadanych jest 6 stopni. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców Białegostoku, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy i Torunia. Tam będzie 8 stopni. W pozostałych regionach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i małopolskim, będzie 7 stopni.

Pogoda na dziś - środa 4 marca.Pogoda na dziś - środa 4 marca. gazeta.pl

Opady. Na wschodzie i południu najbardziej silne opady deszczu

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane głównie we wschodniej i południowej Polsce. Mieszkańcy zachodnich regionów mogą liczyć na przejściowe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu prognozowane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląski, opolskim, i śląskim. Najbardziej intensywne opady, do 20 mm, przewidywane są w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. W górach możliwe opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm. Wiatr słaby i umiarkowany. W województwie podkarpackim wieczorem pojawi się mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: