Prognoza pogody na marzec. Kiedy będzie ciepło? Czy spadnie jeszcze śnieg?

Pogoda. Jaka będzie pogoda w marcu 2020? Czy długo będziemy musieli czekać na prawdziwą wiosnę? Prezentujemy długoterminową prognozę pogody na ten miesiąc.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że pierwszy tydzień marca nie przyniesie dużych zmian w pogodzie. Od 2 do 8 marca będzie umiarkowanie ciepło. Możemy się spodziewać także okresowych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ten ostatni będzie padać przede wszystkim w górach. Meteorolodzy przewidują, że więcej opadów odnotujemy na początku tygodnia niż na końcu, bo od piątku zacznie się przejaśniać i ocieplać. W środę może wiać silny wiatr - w górach podmuchy osiągną w porywach nawet 110 km/h.

"W dzień temperatura będzie cały czas dodatnia, a w nocy niewielkie przymrozki prognozowane są jedynie miejscami. Na pierwsze zdecydowane oznaki zbliżającej się wiosny przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać" - czytamy w opracowaniu IMGW na ten tydzień

Zobacz wideo Szpura: Małe zmiany są o tyle ważne, że to namacalna zmiana świadomości

Prognoza pogody na marzec. Kiedy przyjdzie wiosna? Ostatni tydzień miesiąca będzie słoneczny

Jak długo będziemy czekać na wiosnę? Z długoterminowej prognozy pogody na portalu AccuWeather wynika, że drugi i trzeci tydzień marca będą do siebie bardzo podobne. W tym okresie odnotujemy duże i umiarkowane zachmurzenie, sporo przelotnych opadów deszczu oraz temperaturę, która będzie wahać się od 4 stopni w miejscowościach podgórskich do 11 stopni na zachodzie. Więcej słońca będziemy obserwować od 23 marca. Od tego dnia będzie robić się coraz cieplej, a chmury zaczną się rozrzedzać. Od soboty 28 marca mieszkańcy przeważającej części kraju będą oglądać bezchmurne niebo, a na termometrach zobaczą wartości od 10 do nawet 16 stopni. Ostatni tydzień marca będzie ciepły i suchy - meteorolodzy nie prognozują na ten czas żadnych opadów.

Przypomnijmy, że powyższa prognoza pogody jest prognozą długoterminową, co oznacza, że jest obarczona dużym marginesem błędu. Nie jest możliwe dokładne przepowiadanie pogody z tak dużym wyprzedzeniem czasowym.

Więcej o: