Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 8 marca zrobimy zakupy?

Wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu przede wszystkim dotyczy dużych sklepów i centrów handlowych, które zatrudniają największą liczbę pracowników. Od tego roku niedziele handlowe wypadają rzadziej. W którą niedzielę tego roku sklepy będą otwarte?
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Od 2020 roku centra handlowe będą mogły być otwarte w niedziele maksymalnie siedem razy w całym roku. Handlowa niedziela będzie mogła wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dodatkowo w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2020. Czy 8 marca wypada niedziela handlowa?

W niedzielę 8 marca wypada niedziela z zakazem handlu. Zamknięte więc będą duże sklepy takie jak Lidl, Carrefour czy Biedronka oraz centra handlowe. Niedziele bez zakazu handlu w w kolejnych miesiącach 2020 roku wyznaczone zostały: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy wszystkich placówek handlowych. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być niektóre sklepy takie jak: cukiernie, kwiaciarnie, restauracje, stacje benzynowe, apteki, sklepy prowadzone osobiście przez właścicieli oraz sklepy, pełniące jednocześnie funkcje placówki pocztowej. O ich otwarciu decydują jednak właściciele.

Więcej o:
Komentarze (32)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 8 marca zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • maklik

  Oceniono 16 razy 6

  Czy redachtor co tydzień będzie nam uświadamiał, że jest kretynem ? Nie trzeba, to już wiemy.

 • n29a

  Oceniono 13 razy 5

  Jprdl. Jeszcze dwa takie artykuły i się ochrzczę, zostanę prawym Wolakiem i zagłosuję na Dupę w maju.

 • koc187

  Oceniono 9 razy 5

  Ten artykuł jest godny pulitzera. Dziennikarz trafnie opisuje problemy społeczne oraz przewiduje ich skutki w najbliższej przyszłości.

 • c.t.k

  Oceniono 10 razy 4

  Przypominajcie zdjęcie pełnego buty i arogancji Kaczyńskiego, kiedy w piątkową, grudniową noc, śmiał się z protestujących przed Sejmem. Informacjami o niedzielach handlowych, wyborów nie wygracie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj również: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem...

  Adam Jezierski

 • annubis74

  Oceniono 6 razy 2

  Temat koronawirusa sie skonczył i wracamy do niedziel handlowych - cotygodniowej lektury obowiazkowej. Niech zgadnę - 8 marca to nie jest niedziela handlowa?

 • mirafiori33

  Oceniono 4 razy 2

  I ponownie wyborcza se jaja stroi vzy sobota będzie handlowa?
  Niech te nieuki przeczytają se w końcu ustawę odnośnie sobót handlowych i dają se spokój z bazgraniem głupich artykułów.
  Czy te nieuki wiedzą ile jeszcze jest sobót do końca roku by takie durnoty bazgrać?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 1

  ...czy 8. marca to "The eighth day of the week" or month?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX