Abp Jędraszewski napisał list do wiernych. Duchowny znów skrytykował "ideologie" ekologizmu i LGBT

"Również dzisiaj szatan chce zniszczyć więź pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a jego pokusy przyjmują rozmaite kształty. Jednym z nich jest ideologia ekologizmu, według której nie ma miejsca na Bożą Opatrzność" - napisał w liście do wiernych abp Marek Jędraszewski. W niedzielę metropolita krakowski odprawił mszę w Warszawie, a przed kościołem zebrała się grupa protestujących przeciw kontrowersyjnym tezom głoszonym przez duchownego.

Metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski 1 marca odprawiał mszę za żołnierzy wyklętych w kościele św. Ojca Pio na Gocławiu. Jeszcze przed jego przybyciem zapowiedziano protest przeciwko duchownemu, "Tęczowa zaraza i cywilizacja śmierci witają abp Jędraszewskiego".

>>> Abp. M. Jędraszewski o „tęczowej zarazie”

Zobacz wideo

Przed kościołem przy ul. Fieldorfa - zgodnie z zapowiedziami - pojawiła się grupka protestujących, którzy mieli ze sobą tęczowe plansze z hasłami "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego", "Abp Jędraszewski, przekazujesz znak nienawiści".

Abp Marek Jędraszewski: Ideologia gender i związana z nią ideologia LGBT - stawiają człowieka ponad wszystko, także ponad porządek naturalny

Również w niedzielę w kościołach Archidiecezji Krakowskiej odczytano list pasterski abp. Jędraszewskiego wystosowany z okazji Wielkiego Postu. Metropolita po raz kolejny poruszył w nim wątki ideologiczne. 

Dzieje ludzkości od samych swych początków są jednym wielkim zmaganiem o prawdę. W tym zmaganiu chodzi o odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest Pan Bóg i kim, w konsekwencji, jest sam człowiek [...]. Również dzisiaj szatan chce zniszczyć więź pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a jego pokusy przyjmują rozmaite kształty. Jednym z nich jest ideologia ekologizmu, według której nie ma miejsca na Bożą Opatrzność, a człowiek nie jest kimś, kto z miłością i odpowiedzialnością ma 'czynić sobie ziemię poddaną'

- napisał duchowny. W kolejnych fragmentach Jędraszewski nie omieszkał też skrytykować - nie po raz pierwszy - "ideologii LGBT". - Jak ideologia ekologizmu pomniejsza wartość człowieka i, odwracając porządek rzeczy, za najważniejszą wartość uznaje samą Ziemię, tak z kolei inne ideologie - ideologia gender i związana z nią ideologia LGBT - stawiają człowieka ponad wszystko, także ponad porządek naturalny, przyznając mu 'prawo' do wyboru własnej tożsamości płciowej, bez względu na tożsamość biologiczną, z jaką przychodzi on na świat - czytamy w liście opublikowanym na stronie Archidiecezji Krakowskiej. 

To nie pierwsze kontrowersyjne wypowiedzi abp. Jędraszewskiego. "Zaraza nie czerwona, ale tęczowa"

Metropolita krakowski w ostatnich miesiącach kilkukrotnie wypowiadał się na temat środowisk LGBT oraz aktywistów klimatycznych. 

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził Jędraszewski w sierpniu ubiegłego roku w trakcie uroczystej mszy odprawionej w bazylice Mariackiej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Z kolei pod koniec 2019 roku roku duchowny przestrzegał przed "ekologizmem", czyli rozprzestrzeniającą się jego zdaniem ideologią. Określił "ekologizm" jako "bardzo niebezpieczny", przywołując w tym kontekście także Fryderyka Engelsa.

Więcej o:
Komentarze (246)
Abp Jędraszewski napisał list do wiernych. Duchowny znów skrytykował "ideologie" ekologizmu i LGBT
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 39 razy 33

  od lat mam tych sukienkowców tam gdzie światło nie dochodzi - dzięki temu ćwokowi jeszcze głębiej :)

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 36 razy 32

  Lewackie fanaberie typu czyste powietrze, czyste lasy, czysta woda w rzekach - tfu!
  Nie będą nam w obcych językach mówić, że mamy nie truć i nie śmiecić!
  Ekoterroryści, pseudoekolodzy, pedalarze, czarnuchy, bambusy, uchodźcy i inne wszelkiego rodzaju lewactwo precz!!!
  A teraz, umiłowani bracia i siostry, przekażcie sobie znak pokoju.

 • wkkr

  Oceniono 41 razy 29

  Nie wreszcie ktoś go powstrzyma! Żaden bolszewik nie wygnał z Kościoła tylu ludzi to ten antychryst!

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 25

  Przygłupów nie sieją sami się rodzą ale żeby od razu biskupem takie coś robić ?

 • minio30

  Oceniono 26 razy 22

  Za parę lat -ale bliżej niż dalej- Kościół za takiego Jędraszewskiego i jemu podobnych zapłaci pustymi ławkami i wtedy będzie larum a Watykan będzie udawał, że właśnie się zorientował, że coś jest nie tak

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 21

  Również dzisiaj szatan chce zniszczyć więź pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a jego pokusy przyjmują rozmaite kształty. Jednym z nich jest przysyłanie na ziemię takich fałszywych biskupów jak Jędraszewski co zamiast miłości bliźniego głosi nienawiść. Największym zagrożeniem dla religii są nie ateiści, bezbożnicy, ale ludzie, którzy mówią o sobie, że są głęboko religijni, i podkreślają, jak bardzo są "wiernymi synami Kościoła". To właśnie tacy ludzie skazali Jezusa z Nazaretu na śmierć. Co się stało z naszym Kościołem, że najlepiej czują się w nim ci, którzy z otwartą przyłbicą mówią, że są ksenofobami, nacjonalistami i rasistami? I mówię tu nie tylko o katolikach świeckich, ale również o rosnących w siłę ksenofobach w sutannach.

 • agata2015

  Oceniono 24 razy 18

  Ten człowiek jest chory z nienawiści. Jest zaprzeczeniem tego co głosił Chrystus.

 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 18

  Powiem szwedzko-Kaczyńskim:
  "Håll käften" = zamknij tę "zdradzicką mordę, kanalio" purpurowa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX