Pogoda na dziś - wtorek 3 marca. Opady deszczu w całym kraju

Pogoda na dziś - wtorek 3 marca. Silne porywy wiatru prognozowane są jedynie w południowej części kraju. Wieczorem w województwie śląskim i małopolskim pojawią się oblodzenia.
Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

We wtorek w pierwszej części dnia deszcz pojawi się w zachodniej i centralnej Polsce. Po południu opady pojawią się lokalnie także w pozostałych regionach.

Temperatura. Dziś od 5 do 12 stopni

Dziś najniższa temperatura, 5 stopni, prognozowana jest w województwie lubuskim. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie pomorskim i wielkopolskim. W Szczecinie, Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu będzie 7 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Małopolski, gdzie będzie 12 stopni oraz Podkarpacia i Lubelszczyzny - tam maksymalnie 11 stopni. W Warszawie i Kielcach około 10 stopni. W pozostałych regionach 8-9 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 3 marca.Pogoda na dziś - wtorek 3 marca. gazeta.pl

Opady. W całym kraju spore zachmurzenie

W dzień meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane. W pierwszej części dnia opady deszczu prognozowane są w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim. Po południu deszcz może pojawić się także w pozostałych regionach. W górach dodatkowo opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, w regionach podgórskich może wiać w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 110 km/h. Wieczorem na Śląsku i w Małopolsce możliwe są oblodzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: