Znowu mnożyły się pytania o koronawirusa w Polsce. Rzecznik rządu wieczorem przeciął spekulacje

W niedzielę wieczorem rzecznik rządu poinformował, że w Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa. Z kolei w poniedziałek rano w BBN w sprawie epidemii spotkają się prezydent, premier oraz ministrowie zdrowia i SWiA.

W ostatnich dniach rząd komunikował aktualną sytuację wokół epidemii koronawirusa na konferencjach prasowych z udziałem m.in. szefa KPRM Michała Dworczyka i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W niedzielę takiego briefingu nie zorganizowano, natomiast rzecznik rządu Piotr Müller napisał krótkiego tweeta:

W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat koronawirusa informuję, że obecnie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na terenie Polski.

Spotkanie w BBN ws. koronawirusa, Sejm zajmie się epidemią

Więcej informacji na temat koronawirusa poznamy zapewne w poniedziałek. 2 marca o godz. 9 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkają się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Czytaj więcej: Spotkanie na szczycie w BBN w sprawie koronawirusa. Prezydent, premier, minister zdrowia i szef MSWiA

Temat spotkania to oczywiście koronawirus, przewidziano też konferencję prezydenta po rozmowach z przedstawicielami rządu.

Zobacz wideo

O koronawirusie będą rozmawiać też posłowie. Na zwołanych na poniedziałek obradach Sejmu zaplanowano przekazanie informacji rządu na temat "przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie".

Jak dotąd w Polsce nie stwierdzono, by ktokolwiek został zakażony koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jednocześnie w niedzielę pojawiły się informacje z Czech, gdzie potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech osób, które niedawno wróciły z Włoch.

Najnowsze dane na temat epidemii koronawirusa także w niedzielę opublikował Główny Inspektorat Sanitarny. Od 31 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku odnotowano 87 tys. zakażeń koronawirusem. Zgonów związanych z zakażeniem SARS-CoV-2 było z kolei blisko trzy tysiące.

Więcej o: