Znowu mnożyły się pytania o koronawirusa w Polsce. Rzecznik rządu wieczorem przeciął spekulacje

W niedzielę wieczorem rzecznik rządu poinformował, że w Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa. Z kolei w poniedziałek rano w BBN w sprawie epidemii spotkają się prezydent, premier oraz ministrowie zdrowia i SWiA.

W ostatnich dniach rząd komunikował aktualną sytuację wokół epidemii koronawirusa na konferencjach prasowych z udziałem m.in. szefa KPRM Michała Dworczyka i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W niedzielę takiego briefingu nie zorganizowano, natomiast rzecznik rządu Piotr Müller napisał krótkiego tweeta:

W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat koronawirusa informuję, że obecnie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na terenie Polski.

Spotkanie w BBN ws. koronawirusa, Sejm zajmie się epidemią

Więcej informacji na temat koronawirusa poznamy zapewne w poniedziałek. 2 marca o godz. 9 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkają się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Czytaj więcej: Spotkanie na szczycie w BBN w sprawie koronawirusa. Prezydent, premier, minister zdrowia i szef MSWiA

Temat spotkania to oczywiście koronawirus, przewidziano też konferencję prezydenta po rozmowach z przedstawicielami rządu.

Zobacz wideo

O koronawirusie będą rozmawiać też posłowie. Na zwołanych na poniedziałek obradach Sejmu zaplanowano przekazanie informacji rządu na temat "przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie".

Jak dotąd w Polsce nie stwierdzono, by ktokolwiek został zakażony koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jednocześnie w niedzielę pojawiły się informacje z Czech, gdzie potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech osób, które niedawno wróciły z Włoch.

Najnowsze dane na temat epidemii koronawirusa także w niedzielę opublikował Główny Inspektorat Sanitarny. Od 31 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku odnotowano 87 tys. zakażeń koronawirusem. Zgonów związanych z zakażeniem SARS-CoV-2 było z kolei blisko trzy tysiące.

Więcej o:
Komentarze (295)
Epidemia koronawirusa. Rzecznik rządu: Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na terenie Polski
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 61 razy 49

  Jassssne jak PiSsss. Testy robione w dwie doby+, szpitale zakaźne nie przyjmują chorych z wysokim podejrzeniem (a właśnie nieprzyjęcie takiego JEDNEGO pacjenta było główną przyczyną epidemii we Włoszech), liczba respiratorów na oddziałach zakaźnych intensywnej terapii, gotowych do pracy - nieznana.
  Nie bardzo lubiłem ogólnie pani Kopacz - ale szczerze mówiąc dziś wolałbym żeby to ona była premierem czy ministrem zdrowia.

 • jael53

  Oceniono 41 razy 33

  Na prawo powódź, na lewo powódź, a u nas niezmącona pogoda. To się nazywa cud (albo baśń dla ubogich duchem).

 • sluchacz_2_sort

  Oceniono 36 razy 30

  hehehe
  No nie ma, bo lab. PZH w weekend NIE pracuje!!! Kiedy w koncu zacznie badac próbki 24/h, a nie pisac, ze mozna dostarczać probki 24/h - bo to roznica, dla tych co potrafią mysleć!

 • teneas

  Oceniono 29 razy 27

  Przed wyborami nie będzie żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. Będzie gruźlica, grypa, zapalenie płuc, ale nie będzie powodu do obaw.

 • huragan70

  Oceniono 35 razy 27

  Koronawirusa nie wykryto bo nie są wykonywane testy. A testy nie są wykonywane bo ..brakuje do nich odczynników!
  Zapytajcie się u diabła tego pożal się boże ministra, ile testów do tej pory wykonano w Polsce? To wtedy albo powie prawdę albo będzie musiał skłamać (bo nie można wykryć wirusa nie robiąc testów). A informacja o braku odczynników pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 31 razy 25

  Nie ma wirusa ani inflacji :-)
  Tak jak w bratniej Korei Północnej :-)
  Jutro w Sejmie KC PiS potwierdzi to stosowną ustawą :-)

 • partiota4

  Oceniono 30 razy 24

  Patrzymy na mapę Europy. Na lewo- jest. Na prawo- jest. Na dół- jest. I na górze też. A u nas - pisowiec mówi, że nie ma- to nie ma. Ciekawe, że wyborcy pisu z największych dziur na Podlasiu rzucili się do sklepów i kupują tony cukru do tapczanów. Oni swoje wiedzą.

 • shark_ik

  Oceniono 27 razy 23

  skoro nie robia testow na jego obecnosc, to nie dziwne ze nie ma, a wiadomo, ze nie robia bo chorzy sa odsylani z kwitkiem...

 • frogman

  Oceniono 25 razy 23

  w pi$owskim państwie nie ma miejsca na jakieś wirusy-jak partia mówi, że ich nie ma to nie ma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX