Baner z prezydentem na kościelnym ogrodzeniu. Polityk PiS: Podpisy? Nie, ja tylko reklamuję firmę

Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba z PiS zaangażował się w zbieranie podpisów na Andrzeja Dudę. Baner z podobizną prezydenta wywiesił na kościelnym ogrodzeniu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym Skiba nie odpowiada na pytanie, czy miał na to zgodę. Pytany, co robi, polityk odparł, że to "reklama firmy".

Do wyborów prezydenckich 2020 niewiele ponad dwa miesiące, a w całej Polsce trwa zbieranie podpisów pod listami poparcia dla kandydatów. Nie inaczej było w niedzielę w Katowicach. Mariusz Skiba, obecny wiceprezydent miasta z Prawa i Sprawiedliwości, zbierał podpisy dla Andrzeja Dudy przy bazylice Franciszkanów.

Na zdjęciach, które udostępnił na Facebooku Skiba widać, że plakat promujący prezydenta wywieszono na ogrodzeniu cmentarza, który znajduje się naprzeciwko terenów kościoła, a także na płocie wokół bazyliki.

Wiceprezydent nie zbierał podpisów? Skiba: Nie, to reklama firmy

Tymczasem senator Koalicji Obywatelskiej zamieścił w sieci nagranie (nie wiadomo, kto rozmawiał z wiceprezydentem), na którym Skiba jest pytany o to, czy ma zgodę na wywieszenie baneru. - Nie wiem, o czym pan mówi - odpowiada. Rozmówca nie odpuszcza i dopytuje: - A co pan teraz robi? To nie są podpisy, listy podpisów dla prezydenta Dudy?

Wówczas Mariusz Skiba zaprzecza, pokazując, co trzyma w ręku i stara się przekonać, że on tylko reklamuje znaną firmę spożywczą.

Na nagraniu pada jeszcze pytanie o to, czy "stoliczek stoi przypadkowo". Wspomniany "stoliczek" jest widoczny też na zdjęciach zamieszczonych przez Skibę. Plura całe zajście skomentował następująco: "Tak naprawdę Mariusz Skiba wstydzi się i udaje, że nie zbiera podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy".

Więcej o:
Komentarze (214)
Baner z prezydentem na kościelnym ogrodzeniu. Polityk PiS: Podpisy? Nie, ja tylko reklamuję firmę
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 66 razy 60

  Nie rozumiem, dlaczego baner z prezydentem wisi na kościelnym ogrodzeniu?
  DLACZEGO NIE NA AMBONIE?!

 • jael53

  Oceniono 55 razy 51

  (Nie)gustowny portrecik należało umieścić po drugiej stronie kratek. to byłby tylko happening polityczny - a ten, jak wiadomo, w Polsce jest całkowicie legalny.

 • cozano

  Oceniono 46 razy 46

  Czy aż taki duży odsetek polityków pisowskich musi się obnosić publicznie ze swoją, nazwę to bardzo delikatnie, ułomnością umysłową?

 • krakman81

  Oceniono 49 razy 41

  Zarówno Panu Skibie i Panu Dudzie, należy pokazać nowe logo P🖕🏻S.

  P🖕🏻S P🖕S P🖕🏼S P🖕🏽S P🖕🏾S P🖕🏿S

 • chelsea72

  Oceniono 38 razy 36

  no to oficjalne zapytanie do rzecznika Nestle, czy ten frajer rzeczywiście reklamował ich produkt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX