Spotkanie na szczycie w BBN w sprawie koronawirusa. Prezydent, premier, minister zdrowia i szef MSWiA

W poniedziałek w BBN dojdzie do spotkania prezydenta, premiera, ministra zdrowia, szefa MSWiA i szefa KPRM - poinformował rzecznik Andrzeja Dudy. Rozmowy będą dotyczyć koronawirusa, po spotkaniu zaplanowana jest konferencja prezydenta.

W poniedziałek 2 marca odbędzie się spotkanie w sprawie koronawirusa na najwyższym szczeblu.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał w niedzielę Gazeta.pl, że o godz. 9 na temat epidemii będą rozmawiali: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Po spotkaniu w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, o godz. 9.30, odbędzie się konferencja prasowa Andrzeja Dudy.

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO

Koronawirus w Czechach, w poniedziałek Sejm obraduje ws. epidemii

Z kolei spotkanie w BBN z prezydentem przypada na godzinę przed rozpoczęciem obrad Sejmu w sprawie epidemii koronawirusa. Na godz. 10 przewidziano podanie informacji rządu o "o stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie".

Jak opisywaliśmy już na Gazeta.pl, w niedzielę potwierdzono wystąpienie koronawirusa u sąsiadów Polski z południa - Czechów. Czeski minister zdrowia poinformował, że zanotowano trzy przypadki zakażenia koronawirusem, wszystkie u osób, które wróciły niedawno z Włoch.

Według najnowszych danych GIS, obejmujących okres od 31 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku, na świecie odnotowano ponad 87 tys. zakażeń SARS-CoV-2 oraz blisko trzy tysiące zgonów w związku z koronawirusem. Choroba wywoływana przez koronawirusa, COVID-19, obejmuje następujące dolegliwości: gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Z kolei sam wirus przenosi się drogą kropelkową.

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (107)
Epidemia koronawirusa. W poniedziałek spotkanie ws. koronawirusa w BBN. Rozmawiać będą prezydent, premier, minister zdrowia i szef MSWiA
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 23

  Konferencja Dudy? A niby po co? Lansik na wirusie..Może jeszcze komisję powołajcie pisiory. Albo dwie.

 • vegemot

  Oceniono 18 razy 16

  Jeszcze 100 spotkan zeby pokazac ciemnocie wielkie przygotowanie, po czym oglosza to o czym wiedzieli od tygodni, na co w rzeczywistosci nie byli w zaden sposob przygotowani

 • hipo krater

  Oceniono 21 razy 15

  Towarzystwo wzajemnej adoracji, nikogo nie dopuszcza do informacji. Odrzucają pomoc opozycji. Nie potrafią z nikim współpracować, więc będzie piękna katastrofa.
  Sami więc odpowiedzą za syf, który wyhodują.

 • agent-0700

  Oceniono 19 razy 15

  Tylko nie nakłamcie za dużo na konferencji bo jak przyjdzie (a przyjdzie ) to się możne okazać że to co powiedzieliście a co stało się faktycznie to dwie różne rzeczy. Chyba tym razem "wina Tuska" nie zadziała na waszych Kononowiczów.

 • hastatrespasos

  Oceniono 14 razy 12

  Jakież to spotkanie na szczycie? Byłoby takim gdyby odbywało się na ul. Kaczogrodzkiej, w bunkrze herszta sPISku, z jego udziałem i pod jego światłym przewodem. Na razie jego zdaniem Kaczogranda z Wszechpolską jest wyspą wolną od koronawirusa azjatyckiego. I żadni wirusolodzy nie zmienią jego stanowiska.

 • bob1959

  Oceniono 12 razy 10

  Najlepiej by było gdyby zrobił wyPAD już teraz.
  Najlepiej na narty do Włoch...

 • vitruvius

  Oceniono 12 razy 10

  A co ADRIANO-MALINIAK może nam powiedzieć ??? Tyle co wie, czyli wyklepać "przekaz dnia" z Nowogrodzkiej. Ale my to znamy.
  „Im dalej kłamcy oddalają się od prawdy, tym bardziej nienawidzą tych, co ją głoszą. Prawda wg kłamców jest mową nienawiści.” (Orwell)
  Działanie PiS a 3 prawa dr Josefa Goebbelsa. Kiedy poznajemy „przekazy dnia” propagandy PiS, warto je porównać z 3 prawami Goebbelsa.
  Pierwsze prawo Josefa Goebbelsa do stwierdzenie, że tysiąc (sto) razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Cała „drużyna” powtarza do znudzenia te same kłamstwa, używa identycznych sformułowań, aby wbić do głowy odbiorcom pojęcia w które uwierzą. Przykłady to „zamach” zamiast sprowokowana katastrofa, „reforma sądownictwa” zamiast obsadzania swoimi i uzależnianiu od siebie. Tu kłamstwa można cytować bez końca. Polska w ruinie (dopiero będzie).
  Drugie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO DEZINFORMACJI. Przekaz dnia zawiera na przykład informacje prawdziwe przemieszane z fałszem, który ma zostać uwiarygodniony prawdziwą częścią przekazu. Często w przekazie PiS za prawdę już robi fałsz wmówiony, dzięki działaniu pierwszego prawa Goebbelsa.
  Trzecie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO AUTORYTETÓW. Celem jest powoływanie się na autorytety, najczęściej akademickie, na profesorów. Wyjmuje się z kontekstu pasujące zdanie i w kółko powtarza, jako potwierdzenie tezy. Można się na przykład powoływać na prawo francuskie, wybierając jedno zadanie bez sąsiednich, lub niemieckie z wyborem sędziów, „pomijając” z jakiego grona mogą być wybrani. Z poważnymi profesorami to PiS ma kłopot. Lech Kaczyński tylko podawał się za profesora (przez pewien czas był na etacie, ale to nie tytuł naukowy), Krycha Pawłowicz to samo, Zybertowicz i jemu podobni dla wykształciuchów są śmieszni, dla „Luda Ciemnego” wg terminologii jednego z głównych propagandzistów PiS, może jeszcze tak. Zabawne jest, jak zawodowy kłamca (on się nazywa politykiem PiS i podobnych: tow. Bielan) opowiada, że to co robi PiS, to realizacja pomysłów prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W jednej opinii z 2005 r. oczekiwał zmian w KRS, ale nie LIKWIDACJI TRÓJPODZIAŁU WŁADZY. Modelowy przykład III prawa Goebbelsa.
  Wśród „bon mots” Goebbelsa jest na przykład zdanie „oskarżaj innych o to, za co sam jesteś winny”. No co? To pewnie Tusk zmasakrował polski system prawny. Inne „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”, też tow. Goebbels.
  Zabawne, że „Elity PiS” próbują zasady Josefa Goebbelsa stosować wobec UE. Ale tam są wyształciuchy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX