Spotkanie na szczycie w BBN w sprawie koronawirusa. Prezydent, premier, minister zdrowia i szef MSWiA

W poniedziałek w BBN dojdzie do spotkania prezydenta, premiera, ministra zdrowia, szefa MSWiA i szefa KPRM - poinformował rzecznik Andrzeja Dudy. Rozmowy będą dotyczyć koronawirusa, po spotkaniu zaplanowana jest konferencja prezydenta.

W poniedziałek 2 marca odbędzie się spotkanie w sprawie koronawirusa na najwyższym szczeblu.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał w niedzielę Gazeta.pl, że o godz. 9 na temat epidemii będą rozmawiali: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Po spotkaniu w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, o godz. 9.30, odbędzie się konferencja prasowa Andrzeja Dudy.

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO

Koronawirus w Czechach, w poniedziałek Sejm obraduje ws. epidemii

Z kolei spotkanie w BBN z prezydentem przypada na godzinę przed rozpoczęciem obrad Sejmu w sprawie epidemii koronawirusa. Na godz. 10 przewidziano podanie informacji rządu o "o stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie".

Jak opisywaliśmy już na Gazeta.pl, w niedzielę potwierdzono wystąpienie koronawirusa u sąsiadów Polski z południa - Czechów. Czeski minister zdrowia poinformował, że zanotowano trzy przypadki zakażenia koronawirusem, wszystkie u osób, które wróciły niedawno z Włoch.

Według najnowszych danych GIS, obejmujących okres od 31 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku, na świecie odnotowano ponad 87 tys. zakażeń SARS-CoV-2 oraz blisko trzy tysiące zgonów w związku z koronawirusem. Choroba wywoływana przez koronawirusa, COVID-19, obejmuje następujące dolegliwości: gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Z kolei sam wirus przenosi się drogą kropelkową.

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO

Zobacz wideo
Więcej o: