"DGP": Jacek Kurski rozważa zwolnienia grupowe w Telewizji Polskiej. Spotkanie w poniedziałek

2 marca w siedzibie TVP odbędzie się spotkanie kierownictwa ze związkami zawodowymi - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ma ono dotyczyć zwolnień grupowych.

W sobotę "Dziennik Gazeta Prawna" opublikował informacje wskazujące na to, że w Telewizji Polskiej rozważane są zwolnienia grupowe. Spotkanie w tej sprawie zaplanowane jest na poniedziałek 2 marca o godz. 14.

Dziennik na swojej stronie internetowej wskazał, że dotarł do pisma z podpisem prezesa TVP Jacka Kurskiego z 28 lutego. Wynika z niego, że zaplanowane są konsultacje w związku z "prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników".

Zobacz wideo

Co z rekompensatą dla TVP? Telewizja nie odpowiedziała na pytania o zwolnienia

W tle całej sprawy jest nieznana przyszłość ustawy gwarantującej mediom publicznym blisko dwa miliardy złotych rekompensaty. Ustawa czeka już tylko na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, jednak ten jak dotąd nie złożył pod nią podpisu.

To, że prezydent zaaprobuje ustawę, nie jest już takie pewne, zwłaszcza po geście posłanki PiS Joanny Lichockiej i awanturze, jaka później wybuchła. Opozycja domaga się weta, które pozostaje jedną z opcji, ale chce jednocześnie, by dwa miliardy przekazać na onkologię. Niewykluczone jest, że prezydent skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego, by spowolnić jej wejście w życie.

"DGP" opisuje, że nie udało się skontaktować z Jackiem Kurskim w tej sprawie. Na pytania zadane mailem nie przyszły odpowiedzi. Wśród nich jedno dotyczyło tego, czy TVP zrezygnuje ze zwolnień grupowych, jeśli jednak otrzyma rekompensatę.

Więcej o: