Ministerstwo Zdrowia: W Polsce wciąż nie ma koronawirusa. Żadna z badanych próbek nie jest pozytywna

- Żadna z badanych wczoraj próbek nie jest pozytywna. Nadal nie mamy w Polsce potwierdzonego zarażenia - ogłosiło w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Obecnie 146 osób przechodzi kwarantannę.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że żadna z badanych w piątek próbek nie jest pozytywna. W Polsce wciąż nie ma potwierdzonego zakażenia koronawirusem.

Jak poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski w Polsce obecnie hospitalizowanych jest 106 pacjentów, 146 w kwarantannie i ponad 3 tys. przebywa pod obserwacją. Szef resortu wielokrotnie zapowiadał, że koronawirus na pewno dotrze do naszego kraju. Stwierdził, że to tylko kwestia czasu.

Czym jest koronawirus?

2019-nCoV to wirus należący do rodziny koronawirusów. Pierwsze przypadki zakażeń tym wirusem odnotowano pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan, które jest uważane za epicentrum epidemii. Jak podaje WHO, około 80 procent zakażonych dochodzi do siebie po chorobie bez konieczności specjalnego leczenia. Około jedna na sześć osób, które zakażą się koronawirusem, poważnie choruje i ma trudności z oddychaniem.

Jak poinformował szef GIS Jarosław Pinkas, osoby, które w ostatnim czasie były we Włoszech i się źle czują, powinny zostać w domu i zadzwonić do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Można się również zgłosić do szpitala zakaźnego, jednak należy zadbać o to, aby nikogo po drodze nie zarazić. PIS może wezwać specjalny zespół, który przewiezie do specjalnej placówki.

W związku z epidemią koronawirusa Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię dostępną pod numerem: 800 190 590.

Zobacz wideo Lubnauer: Oczekujemy od rządu, że będzie przygotowany
Więcej o:
Komentarze (152)
Ministerstwo Zdrowia: Żadna z badanych próbek nie jest pozytywna. W Polsce wciąż nie ma koronawirusa
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 28 razy 24

  Gdański szpital zakaźny nie przeprowadził żadnego testu na koronawirusa. Jak tak jest w całej Polsce to nic dziwnego że nie stwierdziliśmy u siebie wirusa. Zarządzanie kryzysowe PiS jak sowietów z Czarnobylem.

  dziennikbaltycki.pl/nie-wykonano-testow-na-koronawirusa-u-zadnej-z-osob-zglaszajacych-sie-z-objawami-do-szpitala-zakaznego-w-gdansku/ar/c14-14820786

 • jeak

  Oceniono 15 razy 13

  W Polsce nie ma wirusa ... cha, cha, to z analizy prawdopodobieństwa jest niemożliwe. Albo testy są złe, źle interpretowane, albo co najgorsze jest to ukrywane, bo jest niewygodne politycznie i gospodarczo. A ludzie nieświadomie roznoszą ten wirus po kraju ... tragedia przed nami.

 • hiperon59b

  Oceniono 15 razy 13

  Przypomnę, nie tak dawno odbyła się pielgrzymka posłów do Częstochowy i tam pani marszałek Witek zawierzyła komu trzeba naszą ojczyznę. I to działa bo mając taką ochronę Polska jest bezpieczna. Choćby we wszystkich krajach sąsiadujących z Polską były przypadki koronawirusa to Polska będzie tą zieloną wyspą wolną od tej zarazy. A jeśli nawet się przez przypadek wirus dostanie do Polski to zaatakuje tylko opozycję a nie pisią zgraję. Oto Polska właśnie i to jest ten folklor.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 12 razy 12

  PiS mówi, że wirusa nie ma. W związku z tym zrobiłem zapasy wszystkiego na 60 dni.

 • banan125

  Oceniono 14 razy 12

  jak widać to nie wirus jest prawdziwym zagrożeniem dla Polaki, ale czarna Zaraza - od ponad 1000 lat

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 11

  Wirus jest czy go nie ma , wszystko idzie na konto rządu .
  O tym kiedy w Polsce go wykryją decyduje Nowogrodzka z nie jakieś tam służby medyczne .

 • Gambit szachowy

  Oceniono 17 razy 11

  Polska Polacy są uodpornieni na zarazki koronawirusa dzięki przewodniej i czujnej roli aktualnych rządzących pod przewodnictwem człowieka który czuwa nad wszystkim oraz jego doradcy Pinokio.

 • kebuzon

  Oceniono 9 razy 9

  Proaganda PIS u jak w Rosji Radzieckiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX