Minister zdrowia o konwencji Kidawy-Błońskiej. "Z jej powodu nie będę wstrzymywał informacji o koronawirusie"

- Z powodu konwencji nie będę wstrzymywał informacji o wirusie. Jeśli pojawi się w Polsce jutro, to ją podam - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że sam jest lekarzem i "nie gra takimi informacjami partyjnie i politycznie".

W piątek w rozmowie z Polsat News Łukasz Szumowski odniósł się do zarzutów opozycji, której część twierdzi, że ukrywa informacje na temat koronawirusa i chce je ogłosić tuż przed sobotnią konwencją Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

To tragikomiczne, co niektórzy politycy piszą, bo wydaje mi się, że już zaczynają wchodzić w opary absurdu. Jestem lekarzem, nie gram takimi informacjami partyjnie i politycznie

- powiedział minister zdrowia. Dodał, że jeżeli w sobotę zostanie potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, to bez względu na konwencję kandydatki na prezydenta z Koalicji Obywatelskiej, wiadomość ta zostanie ogłoszona. Podkreślił, że na razie w Polsce koronawirusa nie ma. Jak zaznaczył, na świecie mniej więcej 2 proc. próbek okazuje się pozytywna.

Nic dziwnego, że w Polsce na razie możemy nie mieć pozytywnego wyniku

- dodał Szumowski. Stwierdził, że Polakom należą się "transparentne i rzetelne" informacje na temat koronawirusa.

"Wszystkie tego typu komentarze są niestosowne i żenujące"

Polityk odniósł się również do wpisu Donalda Tuska, który na Twitterze napisał, że "rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce. PiS może tego nie przetrwać".

Wszelkie tego typu komentarze śmieszkujące z sytuacji zagrażającej epidemii są niestosowne i żenujące

- skomentował minister. Szumowski wyjaśnił, że aby potwierdzić obecność patogenu potrzebne są dwa na trzy pozytywne testy w zakresie genowirusa. Takie są zalecenia WHO. Dodał, że  w Polsce obecnie hospitalizowanych jest 106 pacjentów, 146 w kwarantannie i ponad 3 tys. w obserwacji.

Zobacz wideo Lubnauer: Oczekujemy od rządu, że będzie przygotowany
Więcej o:
Komentarze (283)
Minister zdrowia o konwencji Kidawy-Błońskiej. "Z jej powodu nie będę wstrzymywał informacji o koronawirusie"
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 62 razy 52

  PiS jest oparty na klamstwie i tylko dlatego zaden normalny czlowiek juz im nigdy w nic nie uwierzy.
  Klamstwo smolenskie wpojone najglupszym z najglupszych utwierdzilo PiS w przekonaniu ,ze ta droga nalezy isc i zwyciezac.

 • gapcio2010

  Oceniono 34 razy 30

  Pisiory cały czas uważają, że wszyscy Polacy mają mentalność ich wyborców. Otóż NIE ! Opowieści o tym,jak sluzba zdrowia jest gotowa na walkę z koronawirusem niech między bajki wloza. Ta cała służba zdrowia (cokolwiek to znaczy!) normalnie ledwie dyszy i to wiedzą wszyscy.... Kpina, hipokryzja i klamstwo , jak caly PIS...

 • krysztalowoczystyczlowiek

  Oceniono 39 razy 29

  Cham, który pomylił Panią Kidawę z kimś z kim pasł krowy.

 • arreis65

  Oceniono 32 razy 28

  a wszystko zaczęło się od 96 trupów, którymi całkowicie partyjnie i politycznie zagrał kurdupel kaczyński i gra do dzisiaj za pomocą oszczerstw, kłamstw, chamstwa i podłości !!!!

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 30 razy 26

  Panie Szumowski, lekarzem to pan był, teraz jest pan politykiem. Do tego pisowskim politykiem więc wszystkiego można się po panu spodziewać.
  Lekarzem też pewno pan nie był wybitnym jakoś nic o pana osiągnięciach nie słychać.
  Taki Etiopczyk Tedros Adhanom Ghebreyesus osiągnął wiele w swoim kraju a teraz jest szefem WHO, a pan? No cóż, pan jesteś pisowcem.

 • hikuj13

  Oceniono 32 razy 26

  "nie gra takimi informacjami partyjnie i politycznie".
  wierzę ci jak morawieckiemu

 • coleslaw77

  Oceniono 31 razy 23

  Czyli jednym słowem wirus jest już w Polsce, tylko pisowskie szczury wstrzymują się z publikacją, żeby przykryć konferencję Kidawy.

 • bronze

  Oceniono 22 razy 16

  podłosc pisowskiego rządu nie zna granic. Na 100 % będa czekać z ogłoszeniem przed konwencja MKB, wirusa juz mamy , ale trzeba to ogłosić , by zepsuć konwencję Kidawy. Ten rzad istnieje na propagandzie i oszustwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX