Dodatkowe 100 mln zł od rządu na walkę z koronawirusem. Szumowski: Zdrowie nie ma barw partyjnych

- Na dziś w Polsce nie ma żadnego stwierdzonego przypadku koronawirusa - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, w związku z sytuacją epidemiologiczną szpitale w kraju zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. Zaapelował też do opozycji, by nie wykorzystywała sytuacji do celów politycznych.

W piątek po południu minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował na konferencji prasowej, że dotychczas w Polsce nie wykryto żadnego przypadku koronawirusa, a wszystkie 39 próbek pobranych od pacjentów wykazało brak zakażenia patogenem. - Na pewno jakieś [badanie próbek - red.] go wykaże, wówczas niezwłocznie o tym poinformujemy - powiedział. Jak dodał, w związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie szpitale w Polsce zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

Szpitale w stanie podwyższonej gotowości, dodatkowe 100 mln zł na walkę z koronawirusem

Szumowski poprosił media i opozycję o nierozpowszechnianie fałszywych informacji. Odniósł się też do słów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki KO na prezydenta, która na Twitterze zaapelowała do rządu o "ujawnienie prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce". - Ja jestem lekarzem, a zdrowie pacjentów nie ma barw partyjnych. Jestem otwarty na rozmowy, rozmawiam z wieloma politykami na temat tego, jak wygląda sytuacja w Polsce - mówił minister zdrowia, wskazując, że "nie warto robić z tego gry partyjnej". Podkreślił też, że wciąż dokupowane są testy na obecność koronawirusa. - 30 tysięcy to liczba tych testów, które pojawią się w Polsce w najbliższych dniach - dodał.

Szef KPRiM Michał Dworczyk poinformował z kolei o zakończeniu spotkania premiera z wojewodami i o tym, że rząd zdecydował się przekazać dodatkowe 100 milionów złotych na walkę z koronawirusem.

Premier uruchomił sto milionów złotych, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem

- powiedział.

Zobacz wideo Koronawirus coraz bliżej Polski.
Więcej o:
Komentarze (64)
Dodatkowe 100 mln zł od rządu na walkę z koronawirusem. Szumowski: Zdrowie nie ma barw partyjnych
Zaloguj się
 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 21 razy 19

  a te dwie duże bańki dla TVP to na serio czy dla jaj?
  a to jak w uja zrobiliście stażystów też nie ma barw partyjnych?

 • arreis65

  Oceniono 22 razy 18

  zaczęło się od tego, że kurdupel kaczyński wykorzystał śmierć 96 osób do celów ściśle partyjnych i politycznych posługując się oszczerstwami, kłamstwami i insynuacjami !!!

 • jurek4491

  Oceniono 20 razy 16

  Ha ha ha , a na onkologię nie ma bo trzeba REŻIMOWĄ telewizję wspierać ,.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 14

  Teraz sobie przypomniał? A gdzie byłeś, głazie, jak zawierzałeś służbę zdrowia nieistniejącym postaciom? Miałeś wszystkich w dudzie, teraz ci się pod nią pali i kolegów szukasz?

 • andrzej2310

  Oceniono 10 razy 10

  Pierwotniaki i insekty miały barwy partyjne - wymyślił je Kaczyński u imigrantów.

 • acototak

  Oceniono 8 razy 8

  PiS załatwi wirusa nocną uchwałą.

 • hipo krater

  Oceniono 8 razy 8

  We Francji rząd zakupił 2.5 miln.maseczek dla ludzi, a to antypolskie ...mówi, że maseczki nic nie dają. Maseczek nie ma nawet w poz , gdzie zgłaszają się ludzie, którzy kaszlą i kichają. Nie ma też płynów do dezynfekcji rąk. Lekarze skarżą się może nie mają procedur, gdzie kierować chorych.
  Czy oni sprzedali te maseczki do Chin ,za duzą kasę, bo przecież jesteśmy producentami takich maseczek?

 • jottsp

  Oceniono 8 razy 8

  wystarczy popatrzeć na mape obrazująca kraje w ktorych stwierdzono pacjentów pozytywnych i kraje w ktorych takich pacjentow "nie ma" zeby wiedziec czemu ich tam nie ma

 • sqro

  Oceniono 8 razy 8

  Zdrowie barw partyjnych nie ma, ale pozbawieni wyobraźni i niekompeteni durnie u władzy juz tak. Zamiast zająć się swoją robota i wyprzedzającymi przygotowaniami to zajęli się napychaniem kabzy rzadowej szczujni i odwalali kampanię wyborczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX