Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej o koronawirusie: Chaos. Lekarze nie wiedzą, gdzie kierować pacjenta

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie przyznał, że choć przypadku zakażenia koronawirusem nie stwierdzono jeszcze w Polsce, to w szpitalach panuje chaos organizacyjny. - Ogromna niewiedza jest również po stronie lekarzy, gdzie pacjenta kierować, gdzie dzwonić, jak się zachować - mówił w Polsat News.

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, doktor Łukasz Jankowski, w programie "Interwencja" Polsat News był pytany, czy szpitale są przygotowane na pojawienie się koronawirusa w Polsce. Ministerstwo zdrowia podkreśla, że niemal na pewno do pierwszego zakażenia dojdzie w najbliższych dniach. Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami, które rozpoczęło się w piątek po godzinie 10 w KPRiM, jest poświęcone m.in. przygotowaniu sanitarnemu i epidemiologicznemu w poszczególnych regionach Polski.

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

"Ludzie pytają, czy są jakieś procedury dla lekarzy"

Jankowski przyznał, że lekarze nieustannie zwracają się do Okręgowej Izby Lekarskiej z pytaniami, gdzie powinni pokierować pacjenta i "jak w danym przypadku się zachować". - Myślę, że to kwestia najbliższych dni, po stronie władz leży obowiązek, żeby jak najszybciej do lekarzy dotrzeć z procedurami, które, mam nadzieję, są - powiedział.

Lekarze pytają, czy są jakieś procedury dla lekarzy, jaka jest ścieżka organizacyjna. Istnieje duży chaos organizacyjny, ogromna niewiedza również po stronie lekarzy, gdzie pacjenta kierować, gdzie dzwonić, jak się zachować

- dodał w "Interwencji" Polsat News.

Przypomnijmy, że na razie w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W czwartek minister zdrowia przekazał, że w polskich szpitalach przebywa 47 osób, u których podejrzewa się zakażenie patogenem. Z najnowszych informacji wynika, że 39 próbek pobranych od pacjentów, które zostały przebrane przez Państwowego Zakładu Higieny, dało wynik negatywny na obecność koronawirusa. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej o koronawirusie: Lekarze nie wiedzą, gdzie kierować pacjenta
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 39 razy 35

  W Polsce jest taki chlew że nawet koronawirus ma trudności żeby się zaadoptować.

 • ironeye

  Oceniono 30 razy 28

  słomiany rząd, słomiani ministrowie, słomiane służby... garnitury nie zmieniają człowieka od środka

 • spurs1

  Oceniono 25 razy 21

  Spokojnie. Nie siać paniki. Wirus będzie jeśli tak orzeknie Mlaskaty Konus. Na razie cisza. Jakby co Adrjanek zakrzyczy wirusa a Kłamczuszek poprawi koktajlami Mołotowa. Także nie przeszkadzać na Dudusia głosować ...

 • topel

  Oceniono 20 razy 18

  Gdyby była cisza to bym się martwił, że nic się nie robi; skoro jest chaos i totalna rozpierducha organizacyjna to znaczy, że typowo polskie podejście "jakoś to będzie" ruszyło. Kto ma przeżyć to przeżyje, a w razie dużej liczby ofiar trzeba będzie ustawą obniżyć wysokość zasiłku pogrzebowego, żeby ZUS nie był na minusie. I po sprawie.

 • magda_breslau

  Oceniono 22 razy 18

  Chinczycy stosujac drakonskie metody i izolujac 1/10 populacji planety, dali nam szesc tygodni, by sie przygotowac. By przygotowac sprzet dla lekarzy i pielegniarek, miejsca kwarantanny, respiratory, dodatkowy tlen, dodatkowe lozka, antybiotyki do bakteryjnych infekcji powirusowych... Zeby stworzyc specjalne sztaby koordynujace dowoz zywnosci, dostawy wody i pradu, i tak dalej.

  Partia skupilamsie na samej sobie, ukradla 2 miliardy PUBLICZNYCH pieniedzy na wlasna groteskowa propagande i nie zrobila NIC. Wirus zmiecie was z powierzchni ziemi, PiSy.

 • kzet69

  Oceniono 20 razy 18

  Na razie to wszędzie panuje radosna improwizacja , a zadowolone i roześmiane są tylko 2 pisowskie gęby Szumowskiego i Pinkasa.
  ps. w ostatnich dniach miałem w SOR pacjenta z grupy ryzyka z nieznaną infekcją wirusową, przekazanie go celem rozszerzenia diagnostyki wirusologicznej zajęło 2 godziny wiszenia na telefonie.... no comment

 • tempa-dzida2

  Oceniono 20 razy 18

  " ... w szpitalach panuje chaos organizacyjny".
  CHAOS JEST WSZECHOBECNY W CAŁEJ POLSCE !!! NIC NIE DZIAŁA "NORMALNIE" !!
  JUŻ NAWET "PISIA PROPAGANDA NIE NADĄŻA !!!
  LUDZIE POKAZUJĄ KONSTYTUCJĘ "świętobliwemu". GWIŻDŻĄ I BUCZĄ.
  PREMIER MÓWI, ŻE W BANDYTÓW TO TRZEBA MOPEM (policja zajęta????)
  tyle w temacie

 • acototak

  Oceniono 17 razy 17

  A krzywousty z rudym brodaczem zapewniają, że jesteśmy przygotowani na koronawirusa. Może mówili o miejscach na cmentarzach?

 • wie-gaw144

  Oceniono 23 razy 17

  Głosowanie na Nowogrodzkiej pokazało, że w kraju nie ma korona wirusa? Naczelnik się wstrzymał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX