IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Alert dla czterech powiatów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. "Żółte alerty" obowiązują na terenie czterech powiatów na południu kraju.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia wydane przez IMGW dotyczą czterech powiatów w województwie podkarpackim. Chodzi o powiaty: krośnieński, sanocki, leski i bieszczadzki. Synoptycy prognozują, że opady śniegu w tej części kraju mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o 7-12 centymetrów. Alerty te będą obowiązywać do godziny 22. Na kolejne dni nie przewidziano ostrzeżeń meteorologicznych przed śniegiem.

Pogoda. Czy w tym tygodniu spadnie śnieg?

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że w tym tygodniu nie powinniśmy się spodziewać licznych opadów śniegu. W sobotę w okolicach Koszalina i Szczecina może spaść słaby deszcz ze śniegiem, z kolei na niedzielę prognozuje się słabe opady śniegu w Zakopanem. W weekend pogodę zdominują występujące w całym kraju przelotne opady deszczu.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc
Więcej o:
Komentarze (49)
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Alert dla czterech powiatów
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 23 razy 19

  Może spaść ok. 10 cm śniegu i alerty ??? W lutym ?
  Kiedy zostaliśmy Afryką ? Bo nic o ty nie wiem.

 • gangut

  Oceniono 18 razy 16

  Wydaje mi się, że takimi "ostrzeżeniami" IMGW robi złą robotę. Ludzie przyzwyczają się do niemal codziennych ostrzeżeń w każdej oczywistej sprawie, i zignorują kiedy IMGW będzie uprzedzał o prawdziwym niebezpieczeństwie.

 • opiniamoja

  Oceniono 8 razy 8

  jak byłam mała to śniegu było na 1,5 metra, nie było żadnych ostrzeżeń, ludzie żyli, dzieci też, czy to nie przesada????

 • dyfly

  Oceniono 10 razy 6

  Alert na cały kraj bo w Bieszczadach, w lutym spadnie 10 cm śniegu :-))) No qrfa nie wierze.

 • hm.7

  Oceniono 7 razy 5

  Alert ? Litości, jak myśmy żyli bez alertów kilkadziesiąt lat temu ...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX